Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budětice 2012 - Vrhaveč 2:2 (PK 0:2)

17. 10. 2016

Tohle byl tak trochu zápas pravdy, jestli Budětice jako nováček soutěže mohou uspět s týmem z Vrhavče, který v tomto ročníků ještě neprohrál a má patrně i postupové ambice. Ty jim dejme tomu přejme, už méně smířlivě se dá mluvit o hrubých zákrocích po odehrání míče, a že jich především v prvním poločase bylo. Vrhaveč je krom vedení v tabulce stran bodů i lídrem v počtu obdržených ŽK (celkem 31), kterými v prvním poločase sobotního duelu v Rabí rozhodčí tak trochu šetřil. Každopádně podstatné bylo, že domácí favorita v zápasu do šancí příliš nepouštěli. Naopak, v 28. minutě budětický R.Melka poslal dlouhý aut do vápna hostů a vzápětí sám odražený míč zužitkoval krásnou střelou - 1:0. Hosté ohrožovali brankáře Budětic J. Vintera spíše propagačními střelami ze střední vzdálenosti, nicméně srovnat dokázali. V 39. minutě se na levé straně uvolnil L. Mundl a vzápětí nešťastným odkopem domácí R. Melka nabídl šanci F. Hrachovi, který se nemýlil – 1:1.

Druhý poločas byl více méně podobný tomu prvnímu. Bez větších šancí, ale s mnoha souboji ve středu pole. Důležité byly pro Budětice, mimo jiné, i dva dobře zahrané rohové kopy L. Fialou. Krátce po tom druhém se efektivní tečí trefil J. Tušinovský – 2:1. Dvanáct minut dělilo Budětice od většího úspěchu, který asi příliš v očekávání nebyl. Nestalo se. V 77. minutě zbytečně fauloval domácí M. Štěch u hranice vápna a toho hosté využili. Znovu u akce F. Hrach a vzápětí přesná hlavička F. Lorence, který tím vyhrál možná jediný, ale o to důležitější souboj s budětickým obráncem F. Švehlou – 2:2. V posledních minutách rozhodčí ještě stihl dát hostům jednu ČK, jenže trocho pozdě. Závěrečné penalty a bod navíc Budětice nezvládly, zřejmě příliš velký respekt z vysokého a zároveň velmi dobře chytajícího gólmana Vrhavče - 0:2 na penalty.

Musím dodat, že tenhle bod (a skvělý bod) bych obětoval za zdraví některých hráčů. Obzvláště budětický srdcař J. Sekyra bude zřejmě svůj zdravotní problém muset řešit operací. Tím se nám seznam marodů a důležitých hráčů poněkud rozšiřuje. Ale v tomto ohledu, jak se říká čert vem fotbal, důležité je zdraví. A tohle přejme i dalším hráčům soupeřů Sokola Vrhaveč!

 

FK BUDĚTICE 2012 - S. VRHAVEČ 2:2(1:1) PK 0:2

Branky: 28. Melka Roman, 63. Tušinovský Jan - 39. Hrach František, 78. Lorenc František

Rozhodčí: Říha Zdeněk, diváků 120 , ČK 0:1 (86. Skřivánek Matěj 2x ŽK), ŽK 4:4.

 

Sestava Budětic: Melka (N), Sekyra (Fiala), Švehla, Janečka (Josefík) – Korda©, Štěch – Frančík, Tušinovský, Chmelík (Krippel) - Novotný

 

Náhledy fotografií ze složky Budětice2012 - Vrhaveč (2:2)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

reakce

(Petr Reitmajer, 21. 10. 2016 19:44)

Všechny Vás zdravím. Viděl jsem tento zápas a musím trochu reagovat. Jediné s čím souhlasím je to ,že body nejsou důležité a jde především o zdraví hráčů. Nic méně s ostatním nesouhlasím. Jestli Vrhaveč hrála tvrdě tak jak hráli Budětice. Po odehrání míče rána do zad, při centrování v první řadě hráč a potom dlouho nic a teprve míč. Potřebujete krajské rozhodčí a nebudete mít zraněné hráče , ale po dvou kolech nemáte s kým hrát ,protože je máte vyloučené. Petr Reitmajer Vrhaveč.

Re: reakce

(Zbyněk Chmelík, 23. 10. 2016 17:50)

Každý má právo na svůj názor, i Petr Reitmajer z Vrhavče. Nicméně se asi neshodneme. Tvrdostí se Budětice Vrhavči vyrovnaly až ve druhé půlce, v reakci na tu první, kde byly fauly (podle mého odhadu) tak asi 5:15. Jinak po pravdě moc nerozumím té poslední větě. Ale také zdravím. Z.