Budětice 2012 - Pačejov A 0:2

24. 7. 2016

Pokud někdo čekal tuto sobotu větší gólový příděl od favorizovaného soupeře z Pačejova, tak se nedočkal. Rozdíl několika soutěží, mezi oběma týmy, nebyl v prvním poločase příliš patrný. Pačejovští sice častěji drželi míč, jenže víceméně jen na polovině hřiště. Přechod do útoku jim znemožňoval buď účinný obranný blok Budětic, nebo často i nepřesné finální přihrávky, kterými se sami připravovali o možnosti zakončení. Do 44. minuty to bylo na šance 1:2. Skóre se měnilo až v poslední minutě prvního poločasu, kdy se přesnou střelou k tyči prosadil pačejovský Kubáň. Bohužel po našem zaváhání v obraně.

Druhý poločas hosté zvýšili tempo a bylo jich „plné hřiště“. V 50. minutě navyšovali na 0:2 a dále rychlými kombinacemi dostávali domácí pod tlak. Jenže znovu jen po hranici velkého vápna domácích, šancí Pačejovu bylo po pravdě očekáváno více. Od 30. minuty druhého poločasu došly síly i na straně hostů a hra se překvapivě vyrovnala. Chvílemi byli dokonce domácí lepší. Branku na 2:1 však, po nadějných standardních situacích, vstřelit nedokázali.

Pačejovští asi s výsledkem úplně spokojení nebudou, nicméně hráči jsou v plné tréninkové přípravě a i to zřejmě sehrálo svoji roli. Pro naše fotbalisty bylo určitě příjemné zahrát si proti týmu z vyšší soutěže, navíc s naprosto fair přístupem. Obranný systém nám v tomto utkání zafungoval a zkušenější hráči jako Z. Frančík a V. Korda si dnes zřejmě vzpomněli na svá nejlepší fotbalová léta. Z pohledu celého zápasu ale musíme pojmenovat výkon naší stoperské dvojice J. Sekyry a V. Hozmana. Tihle kluci nejen, že dokázali hrát s pačejovskými útočníky na stejné úrovni, podle mého názoru je dokonce po většinu zápasu převyšovali.

Za týden v sobotu nás čeká, znovu na domácím hřišti, Volyně. V netradičním čase od 10 hodin. Přijďte nás podpořit, po té se všichni přesuneme na budětický fest, pořádaný SDH Budětice!