Budětice 2012 - Běšiny 3:2 (1:1)

30. 10. 2016

Beze sporu nejzajímavější utkání Budětic v tomto ročníku viděli diváci na hřišti v Rabí tuto sobotu. Ovšem negativní emoce tentokrát nevytvářeli hráči ani jednoho z týmů, spíše naopak. V 10. minutě z levé strany Z. Frančík našel přihrávkou D. Chmelíka a ten měl již před odkrytou brankou snadnou roli – 1:0. Nutno dodat, že do té doby byli lepším týmem hosté. V 24. minutě korigoval skóre rozhodčí Zdenda Hájek penaltou, které se podivovali i hráči hostů -1:1. Jestliže byly v prvním poločase lepší Běšiny, ve druhém tomu bylo naopak. V 69. minutě ale poslal rozhodčí Zdenda přísným verdiktem, po druhé žluté kartě, domácí do deseti. „Žluté“ zákroky hostů u pravé lajny na domácího P. Janečku naopak Zdenda několikrát přehlédl. Na to ovšem Budětice reagovaly po svém, dvěma brankami. V 77. minutě přímý kop budětického Z. Frančíka proměnil hlavou kapitán Venca Korda, kterému se v poslední době daří J-2:1. V 80. minutě, po další akci agilního Z. Frančíka šli domácí do dvoubrankového vedení. Hlavou se přesně k tyči trefil P. Janečka – 3:1. Ani to však nebyl konec zápasu. V 88. minutě opět rozhodčí Zdenda odpískal diskutabilní faul na hranici PÚ a ten běšinský Z. Kolář využil, výstavní trefou, ke snížení na 3:2. Ani tohle nebyl konec. V 92. minutě rozhodčí Zdenda odpískal další penaltu pro hosty. Tu J. Vališ po druhé v zápase proměnit nedokázal, i díky skvělému zákroku budětického J. Vintera.

Nic nevyčítáme hráčům hostů, kteří se během utkání chovali korektně. Ovšem rozhodčímu Zdendovi tohle utkání nevyšlo, ať jeho představy o konečném výsledku byli jakékoli. Zaplať pánbůh, že brankář J. Vinter chytil v nastavení penaltu hostů. Protože v opačném případě by domácích pět pořadatelů mělo velký problém uhlídat početnou skupinu hodně rozvášněných diváků Budětic. A jen těžko se jejich emocím, po Zdendovo výkonu, divit. Na poslední utkání do Janovic jedem znovu autobusem, pojeďte nás podpořit a následně s námi posedět na tradiční dokopné!

FK BUDĚTICE 2012 - S. BĚŠINY 3:2(1:1)

Branky: 10. Chmelík David, 77. Korda Václav, 80. Janečka Petr - 24. Vališ Jaroslav, 88. Kolář Zdeněk. Rozhodčí: Hájek Zdeněk, 100 diváků ,ČK 1:0 (ŠvehlaFrantišek)

J.Vinter – L. Fiala, F. Švehla, R. Melka, J. Josefík – P. Janečka (N), M. Štěch (M. Paroubek), V. Korda ©, Z.  Frančík (Vinter jr.) – D. Chmelík (M. Krippel), M. Novotný