Turnaj Velký Bor

2. 8. 2015

Tradiční turnaj se hraje v poměrně nešťastném období, kdy je řada hráčů na dovolené nebo má své pracovní povinnosti. A to se tentokrát projevilo u všech účastníků turnaje.

Budětice 2012 - Svéradice 4:1 (1:1)

V prvním duelu turnaje začaly lépe Svéradice a již v 5. minutě dokázaly skórovat. Budětice byly následně aktivnější a těsně před koncem poločasu vyrovnaly. D. Chmelík parádním centrem našel ve vápně V. Kordu, který si v šanci poradil víc než dobře. 1:1

Na začátku druhého poločasu byly o něco lepší Svéradice. Těm však v druhé polovině zřejmě došly síly a na hříšti začaly dominovat Budětice, které zároveň i poměrně snadno navyšovaly skóre, brankami M. Štěcha, M. Novotného a M. Krippela.

Velký Bor - Budětice 2012 1:2

Velkoborští svůj domácí turnaj příliš prestižně nepojali a sestavu doslova "lepili". Nejnebezpečnějšími hráči domácích tak byli zkušení V. Turek a F. Voráč. Celý první poočas se hrálo v podstatě na jednu branku, Budětice však zahazovaly jednu šanci za druhou a nebo pro si pro jistotu budětičtí dávali při střelbě přednost jeden druhému. Do vedení se dostaly až střelou za hranicí PK, a to agilním stoperem J. Sekyrou. Ale ještě před koncem prvního poločasu Budětice hloupě chybovaly ve středu pole a z následného brejku domácí vytěžili výhodu. Gólman Budětic zastavil velkoborského útočníka jen za cenu faulu a po právu viděl ČK. Ve druhém poločase domácí stav korigovali na 1:1. Závěrečný direkt Budětic zařídil J. Tušinovský. 1:2

Budětice celý turnaj po zásluze vyhrály a tak trochu odčinily svůj "kolaps" z minulého týdne, kdy naprosto propadly v přípravném utkání v Hradešicích. Nutno podotknout, že Hradešice momentálně disponují velmi kvalitním týmem. A pokud se nepletu a nestane se nic mimořádného, v Hradešicích se blýská na lepší časy.

Každopádně náš výsledek z Velkého Boru potěšil, ale nelze jej (vzhledem ke všem okolnostem a tím mám na mysli mnoho absencí ve všech třech týmech) přeceňovat. To důležité nás čeká za týden v derby s Žihobcemi.

Naše poděkování tentokrát patří jednomu z partnerů klubu Budětic L. Karasovi (sídlo jejich firmy je ve Velkém Boru) a to nejen za naturální dáreček:-), ale i podporu v hledišti. Dalším příjemným bonusem pro Budětice bylo vyhlášení nejlepšího hráče turnaje V. Hozmana.