Dukla Janovice - FK Budětice 2012 4:2 (1:0)

21. 9. 2015

Úvod zápasu patřil hostům a vše naznačovalo, že Budětice i po tomto utkání zůstanou lídrem této soutěže. V prvních pěti minutách měly Budětice několik slibných příležitostí. Od páté minuty však hosté zcela vyklidili střed hřiště a to v tu chvíli začalo patřit domácím. Přesto více šancí, za celý poločas, měli hosté. Důležitý moment přišel v 29. minutě, kdy rozhodčí Blaheta doslova věnoval domácím volný přímý kop z hranice pokutového území. Následně po jeho rozehrání odpískal dost přísný pokutový kop ve prospěch domácích, po strkanici mezi dvěma hráči. Ten J. Macura proměnil bezpečně. 1:0

Úvod druhého poločasu rozhodl. Těsně po jeho začátku chybovala budětická obrana a chybu domácí trestali. 0:2. Následně hosté přidali a vrátili se tak do zápasu. Ve svých šancích však byli buď nepřesní anebo zastaveni rozhodčím Blahetou. V momentě, kdy se zdálo, že zápas bude mít ještě dramatickou koncovku, došlo k dalšími úderu domácích. Na levé straně se znovu uvolnil R. Diviš, nahrál však P. Jelínkovi do evidentní ofsajdové pozice. Avizovaný a odmávaný ofsajd ovšem rozhodčí Blaheta ignoroval. 3:0.  Těsně na to se znovu individuálně prosadil R. Diviš a zápas definitivně rozhodl. Následující minuty sice patřili hostům, kteří dokázali dvakrát snížit (důrazným J. Sekyrou), zdramatizovat však utkání již nikoli.

Důvodů našeho nezmaru bylo několik. Za prvé evidentní indispozice po sobotní veselici. Dále velmi slabá aktivita některých hráčů, především pak v prvním poločase. Komár ve své útočné snaze často zůstával osamocen, za přihlížení kolem jdoucích hráčů Budětic. Dále jsme nedokázali pokrýt pravou stranu obrany (i přes výměnu obránců), které hodně zatápěl nejlepší hráč domácích R. Diviš. Další důvodem je i sestava domácích, ve které se objevilo hned 7 hráčů, kteří nastoupili i v sobotním utkání A mužstva (dle soupisky z utkání). Nevím, jestli je tohle povoleno, každopádně je nasnadě otázka, proč vlastně mají Janovice A i B tým? Ani rozhodčí nám nebyl příliš nakloněn, když to vyjádřím takto slušně. My se ale nemůžeme na nic vymlouvat a raději sportovně uznáme, že soupeř byl v tomto utkání o něco lepší. Tenhle zápas nebyl z naší strany vyloženě propadák. Na úroveň III. třídy se hrál spíše nadprůměrný fotbal. Je to z velké části dáno i rozměry a kvalitou fotbalového hřiště, jaké v Janovicích mají. Pokusíme si tuto ztrátu napravit v dalším utkání s Chudenicemi. Za týden, v sobotu od 16 hodin na hřišti v Rabí.

DUKLA JANOVICE B - FK BUDĚTICE  4:2 (1:0)

Branky: 29. Macura Jiří, 48. ,74. Jelínek Pavel, 82. Diviš Roland – 87. a 90. Sekyra Jan.

Rozhodčí : Blaheta Josef; ŽK 1:3; Diváků 80.

Sestava FK Dukla Janovice B: P. Kroupar – J. Macura, P. Gardoň, R. Holý, R. Diviš, J. Šlégl, J. Jansta (46. P. Jelínek), R. Mandák, M. Svůgr (ŽK), S. Kotlan, J. Kotlan.

Sestava FK Budětice 2012: J. Vinter – L. Fiala, V. Korda, M. Paroubek (46. M. Štěch), J. Josefík, P. Janečka, R. Melka (ŽK), J. Sekyra, Z. Frančík, D. Homolka (ŽK) (57. P. Pařízek (ŽK)), D. Chmelík (46. J. Tušinovský).