Budětice 2012 - Velhratice 1:1 PK 4:3

16. 8. 2015

Budětice byly v tomto utkání favoritem, Velhartice totiž v loňském ročníku dvakrát porazily. Na jaře těsným rozdílem 2:1, ve Velharticích jednoznačně 0:5. Velhartice, které se tentokrát představily na hřišti v Hradešicich (náhradní hřiště domácích) ani náznakem nepřipomínaly ty Velhratice, které budětičtí minulý rok deklasovali nepopulárním bůrem.

Začátek utkání vyzněl jasně pro Budětice, které svojí nátlakovou hrou v útoku dělaly hostům velké problémy. Od páté minuty velhartičtí hru vyrovnali a v 10. minutě mohli dokonce jít do vedení. Ovšem brankář Budětic J. Vinter má v současné době velkou formu a dokázal zneškodnit tutovku hostů. Do konce poločasu se již velhartičtí do šance nedostali. Naopak se o ně sami připravovali evidentními ofsajdy a následnými, nesmyslnými protesty. Budětičtí naopak mohli zápas rozhodnout již v prvním poločase a to pěti gólovými šancemi, které však trestuhodně zahodily! Ta největší přišla v 40. minutě, kdy se z rohu pěkně trefil hlavou V. Korda. Velhartický brankář L. Waldmann předvedl víc než dobrý zákrok a udržel tak pro hosty nadějný bezbrankový výsledek.

I v druhém poločase byli aktivnější domácí, hosté však gólově efektivnější. Pět minut po zahájení druhého poločasu se do brejku dostal P. Poledník, který si hravě poradil s obráncem domácích a zkušeně zavěsil k zadní tyči. 0:1. V dalších minutách se hrálo většinou na polovině hostů, ovšem bez gólového efektu. Posledních 15 minut domácí hru otevřeli a nadále pokračovali v zahazování šancí. I hosté mohli definitivně zápas rozhodnout ve svůj prospěch, po brejcích do otevřené obrany domácích. Když už se zdálo, že budětičtí svoji nemohoucností odevzdají body hostům, přišlo finální rozuzlení. Z. Frančík poslal R. Melku do šance a ten po sražené střele pomohl P. Janečkovi zakončit. 1:1. P. Janečka těsně před tím zahodil dvě stoprocentní šance, nakonec však ukázal, jak důležitý pro tým může být. V posledních minutách chtěli domácí ještě zápas rozhodnout ve svůj prospěch, času však již příliš nebylo a zápas tak skončil remízou. O bonusovém bodu musely znovu rozhodnout PK. A na ty se stal v posledních zápasech specialistou J. Vinter. Brankář domácích, který dvě penalty pokryl a pomohl domácím zápas vyhrát. V pátém rozstřelu vzal zodpovědnost na sebe mladý M. Krippel a úspěšně předvedl ostatním jak naložit s tím, když se jedná o hodně. 4:3 na PK pro Budětice! Za Budětice proměnili - Korda, Frančík, Pařízek, Krippel.

V tomto zápase jsme nijak neoslnili, ale ani výrazně nezklamali. Sehráli jsme lepší zápas než ten v Žihobcích. Proti však stál silnější soupeř, který nám nic zadarmo nedaroval. Pokud není mezi diváky Budětic příliš kardiaků, musí se naše poslední zápasy líbit. O vzrušení opravdu není nouze. Produktivita ofenzivy Budětic je v současné době dost za očekáváním, o to více těší forma brankáře Jirky Vintera. Příští týden jedeme do Plánice. Sehrajeme utkání s ambiciózním a mladým týmem, který bude chtít doma naplno bodovat. To my ale také, takže je na co se těšit. Naše poděkování tentokrát patří především kolegům z Hradešic, kteří nám i hostům z Velhartic umožnili sehrát utkání na svém hřišti a v důstojných podmínkách.

FK BUDĚTICE - ARBO VELHARTICE 1:1 (0:0) PK 4:3

Branky: 90. Janečka Petr - 51. Poledník Pavel

Rozhodčí : Bala Petr; ŽK 3:3; Diváků 100.

Sestava Budětice :Vinter Jiří - Fiala Luboš - ŽK(46.Paroubek Marek),Korda Václav, Švehla František , Josefík Jiří (68. Pařízek Petr), Melka Roman ,Štěch Martin(78. Kriepel Michal), Sekyra Jan ,Frančík Zdeněk , Chmelík David (46.Janečka Petr).

Sestava Velhartice: Waldmann Luděk-Hrdlička Petr(52.Ruda Štěpán), Ruda Pavel(ŽK) , Faltín Tomáš ,Vaněk Stanislav,Kopačka Viktor(87.Bejvl Miroslav, Pilík Luboš,Poledník Pavel (ŽK), Bejvl Josef-ŽK (72.Kendl Kamil), Tykal Martin, Jeřábek Josef .

Náhledy fotografií ze složky Budětice - Velhartice (1:1)