Budětice 2012 - FC Švihov 8:0 (2:0)

14. 9. 2015

Budětice po šesti kolech vedou tabulku, za celých 540 minut obdržely jedinou branku, dosud neprohrály, jenže všechno tohle má své velké ale. Po druhé za sebou se stalo, že soupeř Budětic byl nekompletní (no snad z nás nejde takový strach J) a vítězství Budětic proběhlo bez nějaké větší veselice. Bohužel. Domácí v roli lídra tabulky měli předvést více, než skutečně předvedli. Prvních dvacet minut to vypadalo, že branku snad ani nedají. Šance sice byly, ale způsob hry proti oslabenému soupeři rozhodně neodpovídal rozložení sil na hřišti. První branku vstřelil „až“ v 26. minutě Z. Frančík. Těsně na to se tentýž hráč odhodlal k samostatnému úniku, který zakončil přihrávkou osamocenému R. Melkovi a ten proměnit musel. 0:2. Následně domácí 3x trefili tyč (mimochodem celkem 5x za celý zápas) a zahazovali jednu velkou šanci za druhou.

Druhý poločas začal o něco lépe, hra Budětic začala nabírat i trochu na fotbalovosti a padaly i branky. Dvakrát se trefil V. Hozman, hacktrick zaznamenal R. Melka (podle mého názoru v tomto utkání nejlepší hráč Budětic). Z pohledu celých devadesáti minut jsme ale nijak neoslnili, spíše naopak. Nechci se nějak hloupě zastávat hráčů, ale faktem je, že takové zápasy lehké nejsou, ač se to na první pohled může zdát. Hrát „do plných“ my prostě neumíme. To je konstatování, ne výmluva. Za týden se ukáže, jestli právem vedeme tabulku III. třídy. Hrát budeme na hřišti Dukly Janovice. S týmem, o kterém víme, že doma za něj pravidelně nastupují hráči A mužstva a body na svém hřišti neztrácí. Tohle bude velká prověrka, to mi věřte. A myslím, že se i sami hráči Budětic těší na náročnější zápas. Porážet oslabené soupeře nikoho nebaví. Každopádně děkujeme soupeři ze Švihova, že zápas dohrál až do konce. Především pak švihovskému kapitánu J. Osvaldovi, který nedopustil podobnou blamáž, jako se odehrála minulý týden ve V. Hydčicích. Na druhou stranu mě mrzí, že na hřišti ještě pořád pobíhají, řekněme méně chytří, hráči typu J. Schejbala (švihovský hráč s číslem 4), to je prostě špatně.

Na dálku všichni zdravíme naši Marušku Janečkovou, která se zřejmě v tuto chvíli bude zotavovat z dlouho očekávané operace. Přejeme jí úspěšnou a rychlou rekonvalescenci!

Sestava FK Budětice 2012: J. Vinter – L. Fiala, V. Korda, F. Švelha (ŽK) (46. P. Pařízek), M. Paroubek, P. Janečka (70. J. Vinter), R. Melka, J. Sekyra, J. Tušinovský (46. J. Josefík), Z. Frančík (46. D. Chmelík), V. Hozman (ŽK) (87. M. Novák)