Budětice 2012 - Dešenice 2:0 (0:0)

30. 8. 2015

Úvody zápasů Budětic jsou poslední dobou hodně akční. S Velhratice i s Dešenicemi mohly zápas rozhodnout již v prvních minutách. Začátek zápasu s Dešenicemi byl svižný. Stoprocentní šance byly po deseti minutách 3:1 ve prospěch domácích. Branka hostů se zdála být pro budětické zakletá. Hosté předvedli v prostředku hřiště několik pohledných kombinací. Opticky byli lepším týmem, ovšem nebezpečnějším, alespoň co do šancí, byly jednoznačně Budětice. Dešeničtí mají ve svém týmu několik velmi kvalitních hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží a to na jejich hře zkrátka znát bylo. Naopak silná ofenziva domácích obranu Dešenic zřejmě překvapila a viditelně i potrápila. V prvních 45 minutách však bez gólového efektu.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Dešeničtí častěji drželi míč na svých kopačkách. Ovšem jen ve středu pole. Do zakončení je pevná obrana Budětic pouštěla jen minimálně. V 54. minutě „omládl“ o patnáct let záložník Budětic Z. Frančík. Rychlým průnikem prošel přes dva obránce Dešenic a tvrdou střelou zakončil. Tu brankář hostů dokázal vyrazit jen před sebe, kde byl připravený útočník P. Janečka. Do odkryté branky měl již poměrně snadnou pozici k zakončení. 1:0. V dalších minutách se očekávalo klasické bránění výsledku ze strany domácích. Tohle ale nepřišlo, spíše naopak. Domácí i nadále hýřili pohybem a vytvářili si další gólové šance. Způsob jejich využití byl však zoufalý. Zodpovědnost tak na sebe vzal až těsně před koncem budětický R. Melka. Na půlce odebral míč dešenickému záložníkovi a pak už to byla „akce Románek“ jak ji všichni domácí fanoušci dobře znají. Samotný únik přes půlku hřiště a tvrdé zakončení. 2:0 a v podstatě konec zápasu. Dosavadnímu lídru tabulky ve druhé části poločasu došly síly a na nějakou dopověď už to zkrátka nebylo.

Hostům se tak trochu omlouváme za kvalitu našeho hřiště, které je asi zatím v nejhorším stavu co jej pamatujeme. Bohužel možnosti jej zalévat a udržovat máme minimální a přes veškerou snahu nejsme schopni s tím více udělat. Tohle byla, přiznejme si to, naše výhoda se s takovým terénem více seznámit během tréninků. Ale ať tak či onak hvězdná sestava hostů nepředvedla ani náznakem tolik snahy a vůle po vítězství jako domácí a to tenhle prestižní zápas rozhodlo. Drtivá většina našich fanoušků nám v tomto utkání příliš nevěřila, tak to prostě je. My jsme jim ale dali jasnou odpověď. Po třech letech od založení FK Budětice vedeme tabulku III. třídy!!! A to téměř ve stejném složení hráčů. Myslím, že několikrát se během týdne budeme všichni dívat na tuhle tabulku. Může to být náhoda, nemusí to být navždy. Nevím. Možná. Každopádně tenhle příběh by lépe nenapsal ani Christian Andersen ani Danielle Steelová. Tohle si hráči Budětic doslova vydřeli sami. Každopádně za týden musíme zpět nohama na zem a znovu bojovat jako bychom byli na posledním místě. Příliš vysoké sebevědomí by bylo naprosto hloupé.

Hodnocení hráčů Budětic je na místě tentokrát vynechat, neboť by asi bylo až přehnaně „chválivé“ a v tuto chvíli určitě i kontraproduktivní. Za mě je hráčem tohoto zápasu R. Melka. Dobrý zápas, podle mého názoru, odehrál i V. Hozman. Vaškovi se zatím střelecky nedaří. Ale i tak je pro ofenzivu Budětic velkým přínosem a oživením, o tom nemůže být pochyb.