Bezděkov - Budětice 2012 1:2 (0:1)

4. 10. 2015

Po sobotních kolech se vedení tabulky ujaly Dešenice. Proto byl v neděli v Bezděkově očekáván od Budětic, dosavadního lídra soutěže, bojovný výkon o čelo tabulky. To se ale v prvním poločase nestalo. Již po úvodní rozehrávce se domácí dostali do šance. Útočník hostů dostal přesný míč a špatně pokrytý obráncem Budětic M. Paroubkem nebezpečně vystřelil. Následujících 15 minut patřilo hostům. Ve slibných příležitostech se ocitli nejdříve V. Hozman (po rohovém kopu), po té P. Janečka a Z. Frančík. I na druhé straně se mohlo skóre měnit. Měnilo se však až v 37. minutě. Po centru nedokázal J. Josefík pohlídat svého protihráče, který v malém vápně vrátil přihrávku na domácího L. Gaborika a ten již do prázdné branky neměl těžkou úlohu. V tu chvíli svůj tým nepodržel ani brankář P. Toucha. 1:0. V následujících minutách se na obrazu hry nic nezměnilo. Nakopávané balóny a fotbal nevalné úrovně, tak vypadal první poločas.

Do druhého vstoupili hosté úplně jinak. Aktivní pohyb a rychlé přihrávky přikovaly domácí na jejich polovinu. Ti se snažili nadějný výsledek hájit zdržováním a nedovolenými zákroky, velmi často na hranici „žlutých trestů“. Hosté po zásluze vyrovnali v 60. minutě. Budětický V. Hozman předvedl neuvěřitelné sólo přes polovinu hřiště a dejme tomu nepovedeným centrem zakončil. Střelou či centrem přes překvapeného brankáře domácích. 1:1. Hosté vycítili šanci domácí „dorazit“ a vycítili ji správně. R. Melka bezděkovským obráncům ukázal záda již v 61. minutě a s přehledem i zakončil. 1:2. V tu chvíli domácím došlo, že předchozí zdržování hry bylo tak trochu chybou. Ani po tomto obratu zápasu hosté nepolevili a nadále byli aktivnějším týmem, který mohl skóre navyšovat. Blízko ke vstřelení braky byli i bezděkovští, po dvou trestných kopech. Posledních deset minut patřilo domácím. Budětice začaly bránit svůj nadějný náskok a zachraňovaly se nepřesnými odkopy. Komplikací pro Budětice bylo, v závěrečných minutách, vyloučení obránce J. Fialy. Ten šel do zákroku u vápna domácích důrazně, za to byl rozhodčím Petličarovským odměněn druhou žlutou kartou (podle mého názoru ta první byla trochu přísná, ale to už je teď vedlejší). Rozhodčí Petličarovský jinak zvládl  tento vypjatý duel s velkým přehledem.Osobně si myslím, že to dnes neměl vůbec jednoduché. Konec zápasu si hosté již pohlídali a znovu se vrací do čela tabulky!!!!!!!!!!!!!!!!

Co se týče prvního poločasu, tak ten jsme opravdu nezvládli. Hráli jsme na 40% svých možností a diváky jsme zřejmě i trochu zklamali. Pokud jsme si šetřili síly na druhý poločas tak se to snad dá i pochopit. Ale tak to nebylo, prostě jsme prvních 45 minut hráli špatně, dokonce velmi špatně. V útoku chyběl pohyb. V obraně bylo zase až příliš strachu vzít odpovědnost na sebe a rozehrát míč přes obránce. Dlouhé balóny na urostlé hráče Bezděkova byly naprosto k ničemu. Druhý poločas jako by nastoupil jiný tým. Plný síly a odhodlání a to se našim divákům určitě líbilo (mimochodem přijel jich našlapaný autobus). Jsem hrdý na vůli a snahu téhle party. Pokud tohle klukům vydrží, mohou i dále hrát na čele této soutěže…... TAK JSME ZASE PRVNÍ, NO A COOOO!!!

Hodnocení: Toucha-3, Paroubek-3 (Chmelík-3), Švehla-2, Korda-1N- Fiala-3, Melka-2, Štěch-2, Frančík-2 (Pařízek), Josefík-2, Hozman-1, Janečka-3 (Krippel)

Branky: 37. Gáborik Luboš – 60. Hozman Václav, 61. Melka Roman.

Rozhodčí: Petličarovský Ivan. ŽK 6:6. ČK 0:1 (89. Fiala Luboš - druhé napomenutí během utkání). Diváků 100.

Sestava  TJ Bezděkov: J. Svoboda – Z. Šperer (ŽK), T. Souček, J. Dulka (17. M. Netal), M. Břečka (ŽK) (60. P. Panuš (ŽK)), L. Gáborik, M. Bohatý (ŽK), T. Tuček, M. Karlubík (ŽK), B. Németh (ŽK), K. Zhvakin.

Sestava FK Budětice 2012: P. Toucha – L. Fiala (2 ŽK) (ČK 89), V. Korda, F. Švelha (ŽK), M. Paroubek (46. D. Chmelík), J. Josefík, P. Janečka (82. M. Kriepel), R. Melka, M. Štěch (ŽK), Z. Frančík (74. P. Pařízek), V. Hozman (ŽK).