Budětice 2012 - Velké Hydčice 1:1 (1:1) PK 4:3

31. 8. 2014

Do první, větší šance se dostaly domácí Budětice. V 7. minutě P. Janečka střílel z hranice velkého vápna a jeho tečovaná střela skončila na břevně branky hostů. Až do 34. minuty se hrálo bez větších šancí na obou stranách. V této minutě ale domácí vyklidili střed pole a dali až příliš času a prostoru hydčickému M. Šimečkovi ke střele. Ten se trefil, několik metrů před vápnem, naprosto přesně a poslal hosty do vedení. Na to měli domácí rychlou a jasnou odpověď. Zahrávali, v krátkém sledu, několik standardních situací, z nichž jednu úspěšně zužitkovali. L. Fiala ukázal, že tohle prostě zahrávat umí. Přesným pasem našel ve vápně agilního J. Sekyru, který vyrovnal – viz. M. video. 1-1

Do druhého poločasu šli domácí s vědomím, že poslední dva zápasy v této části utkání neuspěli. Hosté byli v tu chvíli o něco fotbalovější a zahrozili rovněž z několika standardních situací. Celý poločas se ale jinak odvíjel bez větších gólových příležitostí na obou stranách. Ta největší přišla v 80. minutě. Budětický Z. Frančík našel ve vápně M. Krippela, který povedenou hlavičku nastřelil břevno hostů. V následné dorážce se Hydčice zachraňovaly jen se štěstím – viz. M video 2. I na druhé straně se mohlo skóre měnit. Hydčický útočník si ve vápně zdatně poradil se třemi obránci Budětic a po několika střetech nebylo daleko (podle mého názoru) k odpískání PK. Konec konců, že se dá pískat „penalta nepenalta“ jsme již byli svědky i v Ž. Rudě. Tentokrát byl však rozhodčí blízko zákroku a hru nepřerušoval. Tím zápas dospěl až do konečného, nerozhodného stavu a šly se kopat penalty.

První penaltu za domácí proměnil L. Fiala. Tu následující P. Toucha vystihl, ale nechytil. V druhé sérii se hydčický exekutor netrefil a Budětice šly následně střelou J. Sekyry do vedení. V třetím kole zkušený Z. Frančík jen orazítkoval tyč. 2-2. V další sérii byl úspěšný domácí P. Janečka i hostující střelec a tak musela rozhodnout až závěrečná série. A na takové je budětický brankář P. Toucha odborníkem. Vykryl penaltu a vyzval domácího mladíka M. Štěcha k rozhodujícímu pokusu. Ten si s ním poradil výborně a pomohl tak k druhému (bonusovému) bodu pro Budětice.

Budětice v tomto zápase postrádaly až nezvykle vysoký počet svých opor. Navíc došlo k čtyřnásobnému, nucenému střídání. Do hry se tak dostal náhradní gólman Budětic, dále nestárnoucí R. Melka st., nedoléčený M. Krippel i s fotbalem začínající J. Vinter. Ani V. Hydčice nebyly kompletní a tak se hrál fotbal, který za pohledný rozhodně považovat nemůžeme. V předchozích utkáních jsme diváky fotbalem bavili, dnes k tomu bylo bohužel daleko. Jak se říká, fotbal se často nehraje na krásu, ale na body. Pochvalme tedy hráče, kteří v prvních zápasech sezóny od začátku nenastupovali a dnes dokázali své absentující spoluhráče nahradit, minimálně svou bojovností.

Znovu a znovu děkujeme fanouškům. Návštěva 130 diváků je prostě neuvěřitelná. Díky!!!