Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budětice 2012 - Velké Hydčice 1:1 (1:1) PK 4:3

31. 8. 2014

 Do první, větší šance se dostaly domácí Budětice. V 7. minutě P. Janečka střílel z hranice velkého vápna a jeho tečovaná střela skončila na břevně branky hostů. Až do 34. minuty se hrálo bez větších šancí na obou stranách. V této minutě ale domácí vyklidili střed pole a dali až příliš času a prostoru hydčickému M. Šimečkovi ke střele. Ten se trefil, několik metrů před vápnem, naprosto přesně a poslal hosty do vedení. Na to měli domácí rychlou a jasnou odpověď. Zahrávali, v krátkém sledu, několik standardních situací, z nichž jednu úspěšně zužitkovali. L. Fiala ukázal, že tohle prostě zahrávat umí. Přesným pasem našel ve vápně agilního J. Sekyru, který vyrovnal – viz. M. video. 1-1

Do druhého poločasu šli domácí s vědomím, že poslední dva zápasy v této části utkání neuspěli. Hosté byli v tu chvíli o něco fotbalovější a zahrozili rovněž z několika standardních situací. Celý poločas se ale jinak odvíjel bez větších gólových příležitostí na obou stranách. Ta největší přišla v 80. minutě. Budětický Z. Frančík našel ve vápně M. Krippela, který povedenou hlavičku nastřelil břevno hostů. V následné dorážce se Hydčice zachraňovaly jen se štěstím – viz. M video 2. I na druhé straně se mohlo skóre měnit. Hydčický útočník si ve vápně zdatně poradil se třemi obránci Budětic a po několika střetech nebylo daleko (podle mého názoru) k odpískání PK. Konec konců, že se dá pískat „penalta nepenalta“ jsme již byli svědky i v Ž. Rudě. Tentokrát byl však rozhodčí blízko zákroku a hru nepřerušoval. Tím zápas dospěl až do konečného, nerozhodného stavu a šly se kopat penalty.

První penaltu za domácí proměnil L. Fiala. Tu následující P. Toucha vystihl, ale nechytil. V druhé sérii se hydčický exekutor netrefil a Budětice šly následně střelou J. Sekyry do vedení. V třetím kole zkušený Z. Frančík jen orazítkoval tyč. 2-2. V další sérii byl úspěšný domácí P. Janečka i hostující střelec a tak musela rozhodnout až závěrečná série. A na takové je budětický brankář P. Toucha odborníkem. Vykryl penaltu a vyzval domácího mladíka M. Štěcha k rozhodujícímu pokusu. Ten si s ním poradil výborně a pomohl tak k druhému (bonusovému) bodu pro Budětice.

Budětice v tomto zápase postrádaly až nezvykle vysoký počet svých opor. Navíc došlo k čtyřnásobnému, nucenému střídání. Do hry se tak dostal náhradní gólman Budětic, dále nestárnoucí R. Melka st., nedoléčený M. Krippel i s fotbalem začínající J. Vinter. Ani V. Hydčice nebyly kompletní a tak se hrál fotbal, který za pohledný rozhodně považovat nemůžeme. V předchozích utkáních jsme diváky fotbalem bavili, dnes k tomu bylo bohužel daleko. Jak se říká, fotbal se často nehraje na krásu, ale na body. Pochvalme tedy hráče, kteří v prvních zápasech sezóny od začátku nenastupovali a dnes dokázali své absentující spoluhráče nahradit, minimálně svou bojovností.

Znovu a znovu děkujeme fanouškům. Návštěva 130 diváků je prostě neuvěřitelná. Díky!!!

Hodnocení:

Toucha-1, Josefík-2 (Jindřich Vinter-2), Sehoř-1 (R. Melka st.-2), Štěch-1, Frančík-2, Paroubek-2, Fiala-2, Pařízek-2 (Jiří Vinter-2), Tušinovský-2 (Krippel-2), Sekyra-1N, Janečka-1

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Velké Hydčice

(fanynka Adélka, 1. 9. 2014 20:32)

V sobotu se v Rabí odehrál zápas, do kterého jistě mnoho fanoušků vkládalo své naděje. Při dvou posledních utkáních jsme se totiž nedočkali závěrečného vítězného pokřiku a bylo načase nám ho zase jednou připomenout. Souboj s Velkými Hydčicemi Budětice zvládly skvěle a i přes absenci některých tradičních opor rozhodně bylo na co se dívat. Golových šancí, na které jsme obyčejně zvyklí, nebylo tentokrát tolik, přesto hra byla napínavá až do posledního okamžiku.
Někteří fanoušci možná mohli mít na začátku sezony obavy, jak se nám ve třetí třídě povede, ale nutno říct, že budětické mužstvo se tady cítí evidentně dobře. Celá hra jako by se tak trochu uvolnila a zápasy (přestože neztratily bojovnost) získávají větší lehkost. Naší velkou slabinou je zatím neproměňování vyložených šanci, což si s sebou neseme v podstatě už od borského turnaje. Prozatím jsme poznali jen několik týmů třetí třídy a je ještě velmi brzy cokoliv predikovat, přesto už můžeme říct, že Budětice mají dobrý potenciál prodrat se na nějakou hezkou příčku tabulky.