Budětice 2012 - Týnec 2:2 (1:2) PK 3:4

26. 10. 2014

Od prvních minut domácí působili bojovnějším dojmem a dostali se, v krátkém sledu, do tří gólových šancí. Žádná ale brankou neskončila. Naopak hosté se v 15. minutě propracovali do gólového brejku. Po levé straně unikl domácímu obránci M. Paroubkovi rychlonohý M. Ceplecha a v samostatném úniku si lehce poradil i s gólmanem Budětic. 0-1.

V následujících minutách domácí bojovali o vyrovnání a s útočníkem P. Janečkou měli hosté hodně starostí. Jednu takovou, v 25. minutě, již nezvládli a museli budětického útočníka zastavit jen za cenu faulu a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil domácí V. Korda. 1-1.

Osm minut nato domácí zaspali při autovém vhazování hostů, obránce J. Josefík nepřesně odkopl míč jen na hranici PÚ, kde měli blízko k zakončení hosté. Domácí kapitán F. Švehla skluzem trefil míč i nohy hostujícího útočníka a možnost kopat PK dostali i týnečtí. Ten suverénně proměnili a šli do vedení. 1-2.

Do druhého poločasu nastoupili domácí se dvěma změnami v sestavě a to výrazně změnilo styl hry Budětic. Druhý poločas se odehrával, po většinu času, na polovině hostů. Budětice prvních třicet minut hrály ve svižném tempu s pohlednými kombinačními akcemi a byla jen otázka času, kdy se jim podaří vyrovnat. V 68. minutě byl v hlavní roli opět budětický P. Janečka, který dokázal připravit gólovou příležitost pro R. Melku a ten se nemýlil. 2-2.

Posledních patnáct minut patřilo více hostům, závěrečná remíza tak byla nakonec spravedlivá.

Penaltový rozstřel zvládli týnečtí na výbornou, když proměnili všechny své PK a odvezli si bonusový bod. Za Budětice PK proměnili: Korda, Fiala, Sekyra. Neproměnili: Pařízek, Tušinovský.

Do zápasu jsme šli s jasným cílem, odčinit problematický a nepovedený zápas v Milčicích. Hráči zápas odpracovali na výbornou, škoda jen neproměněných šancí a druhého bodu z penaltového rozstřelu. Abychom si udrželi místo v prostředku tabulky, budeme muset příští týden vyhrát prestižní zápas v Žihobcích. V hodnocení dnešního utkání musím vyzdvihnout výkon „neunavitelného“ útočníka Budětic P. Janečky, vysoký nadstandard rozhodčího J. Javorského a skvělou podporu budětických fanoušků, v čele s L. Karasem a také budětickými rowdies fanynkami. V chladném počasí přišlo úctyhodných 110 diváků, ne všichni ale byli rowdies :-)