TJ Sokolo Mochtín - BUDĚTICE 2012 0:4

5. 5. 2019

Zápas se hrál za velmi nepříjemného počasí, pocitová teplota -1 a déšť, to mluví samo za sebe. I přesto do utkání Budětice doslova vlétly a již ve čtvrté minutě šly do vedení. P. Janečka poslal do úniku V. Hozmana. Gólman domácích M. Blahník trochu přecenil svůj výběh a budětický útočník jej parádně přeloboval. 0:1. Těsně na to mohli hosté znovu navyšovat, tentokrát byl ale domácí gólman na místě. V 25. minutě se dostal k zakončení domácí sniper J. Pretzelmayer, hlavou ale mířil pouze na připraveného gólmana J. Vintera. V 26. minutě šel sám na brankáře budětický R. Melka, času měl možná až příliš a také až příliš přemýšlel a ve svých myšlenkách se tak trochu zamotal. V 28. minutě se mohli prosadit domácí. L. Fiala na mokrém terénu promáchl, domácí útočník obelstil i gólmana a až na brankové čáře zachraňoval J. Sekyra. Na brankové čáře hasili následně problém i domácí. V 32. minutě P. Janečka přehlavičkoval v osobním souboji gólmana, kterého zastoupil obránce. V 36. minutě se P. Janečka trefuje jen těsně vedle. V 38. minutě se znovu hlavou prosazují domácí ve vápně hostů, mochtínský J. Pavlík však míjí bránu. V 42. minutě přišel zřejmě zlomový moment. V Hozman byl ve vápně podražen a pískala se neoddiskutovatelná penalta. Tu budětický útočník sám proměnil. 0:2.

Začátek druhé půle se hrál poměrně vyrovnaný fotbal. V 55. minutě měli domácí z přímého kopu šanci na korekci výsledku, S. Jarabica trefil břevno. Definitivní tečku zápasu daly přesná zakončení P. Janečky v 57. a 60. minutě. 0:4. V následujících minutách Budětice prostřídaly i pátého hráče a vzhledem k tomu, že domácí tuto možnost neměli a evidentně jim docházeli síly, byl zbytek zápasu více méně „báčko“ Budětic. Hosté mohli ještě navyšovat, jenže branka V. Hozmana, těsně před koncem zápasu, nebyla uznána pro avizovaný ofsajd. A M. Kratochvíl nadvakrát nedokázal překonat v komfortní pozici domácího gólmana.

Po pravdě, dnes jsme si oddechli. Venku jsme se zatím jen trápili a to především střelecky. Teď konečně bodový úspěch, ale že to bude 0:4, to jsme nečekali. Pravdou je, že nám to domácí trochu ulehčili. I tak, jsme teď v laufu a měli bychom to ukázat za týden v Chudenicích, kde jsme se zatím vždy jen trápili a ve dvou utkáních jsme si z tohoto hřiště odvezli 11 branek. V sobotu se to musí změnit. Přes ta všechna pozitiva z posledních zápasů je dobré mít stále v paměti zápas v Sušici, kde jsme totálně selhali. A tohle budu hráčům připomínat ještě dlouho.

Do Chudenic jedeme autobusem (11.5. v 15.00 z Rabí, v 15.15 z Budětic a v 15.20 z Vlkonic). Pojeďte s námi na zajímavé utkání, dobré pivo a klobásu. Domácí bojují o záchranu a nás zase zajímá umístění v předních partiích tabulky OP. Nás nedostanou J. My jsme Budětice!