FK Budětice 2012 - TJ Nezamyslice 2:1 (1:1)

28. 4. 2019

Derby plné emocí a napětí do posledních minut, tak by se dal nazvat zápas Budětice – Nezamyslice. Kdo tenhle zápas neviděl, přišel o dost. Ne o nějak parádní fotbal, to vůbec ne, ale zážitků i vypjatých situací bylo na hřišti v Rabí víc než dost. Jako první mohli skórovat domácí. Sám na gólmana V. Kubovce šel budětický V. Korda, brankář hostů byl úspěšnější. V 21. minutě se po levé straně dostal přes dva hráče Budětic J. Aschenbrenner a z takřka mrtvého úhlu přelstil brankáře J. Vintera. 0:1. V následující pasáži byli lepší hosté a mohli i navyšovat. Hra se poslední čtvrthodinu otočila a přišel tlak domácích, ze které bylo břevno a několik velkých šancí. Domácí se nakonec přece jen dočkali vyrovnání. Minutu před koncem poločasu se prosadil J. Sekyra. 1:1.

Prvních dvacet minut druhé půle bylo zcela v režii domácích. Po několika standardních situacích přibylo velké množství šancí, které však Budětice nepochopitelně promarnily. Hosté několikrát vykopávali míč z brankové čáry. Sám na brankáře hostů postupoval M. Krippel a také byl v zakončení neúspěšný. Od 70. minuty se hrál oboustranně hodně nepohledný fotbal. Plný ostrých soubojů a nakopávaných balónů. Možná to byl spíš souboj o počet hlaviček, než o fotbalové kvalitě. V posledních minutách zahrozili i hosté. V 85. minutě, po neshodě domácího brankáře a stoperů mohli nezamysličtí ukončit utkání střelou do prázdné brány. Na poslední chvíli ale zasáhl gólman J. Vinter. V poslední minutě normální hrací doby zase z brány vykopával J. Josefík. V následném protiútoku V. Hozman utekl nezamyslickému L. Kindelmanovi. Ten jej zastavil faulem těsně před hranicí vápna. Vzhledem k tomu, že V. Hozman šel sám na bránu, dle výkladu pravidel se jednalo o ČK, nicméně rozhodčí ušetřil hráče od stopky na minimálně dvě následující utkání. Což je asi správné a citlivé rozhodnutí, s ohledem na dvě zranění hostujících hráčů v tomto utkání. Nicméně domácí to mrzet nemuselo. Z následného přímého kopu se v 93. minutě trefil L. Fiala a rozveselil dost nervózní diváky. 2:1.

Vítězství to bylo zasloužené. Nikterak ale jednoznačné. Mohli jsme sice dát minimálně pět branek a mohl být klid. Měli jsme i kopat penaltu po faulu na M. Kratochvíla, to je můj názor a za tím si stojím. Jenže jsme taky v závěru měli štěstí a mohli i prohrát. Na můj vkus bylo v tomhle zápasu až příliš emocí. Ale OK, je to derby a asi to tak musí být. Teď nás čekají dvě utkání venku a my se musíme hodně soustředit na to, jak začít z venku sbírat víc, než jen jeden bod. Níže přikládám pro zajímavost tabulky utkání doma a venku, tedy utkání áčka a béčka Budětic. Na tu první je radost pohledět, z té druhé mám docela osypky.

Sestavy

FK Budětice 2012
J. Vinter [-] (N) - M. Kripel [-] (77. M. Novotný [-] ) , V. Korda [-](61. L. Fiala [-] ), M. Miroš [-], V. Hozman[-] , J. Sekyra [-] , M. Štěch [-] © , J. Josefík [-] , Z. Frančík [-] (73. M. Kratochvíl [-] ) , D. Hlavin [-] ,M. Paroubek [-]

TJ Nezamyslice
V. Kubovec [-] - L. Kindelmann [-] , J. Jiřík [-] (55. D. Podskalský [-] ) , M. Šlais [-] - Z. Prokopec [-] ,L. Tůma [-] , J. Pánek [-] , M. Věneček [-] (75. M. Hampl [-] ) - P. Šatra [-] , F. Dlouhý [-] (42. L. Šatra[-] ) - J. Aschenbrenner [-]

ŽK: 45. J. Sekyra , 60. M. Paroubek , 63. M. Štěch , 90. L. Fiala - 56. P. Šatra , 90. L. Kindelmann .

Počet diváků: 150. Rozhodčí: Abraham Josef - PODLEŠÁK Karel (N), KUBOVEC Vojtěch (N).