FK Budětice 2012 - Dukla Janovice 4:6

4. 6. 2019

V začátku utkání byli lepší hosté, góly ale dávali domácí. Ve 13. minutě zahráli domácí roh jak přes kopírák v předchozích utkáních. Hráči uvnitř vápna, V. Hozman na zadní tyči a dorážející M. Paroubek. 1:0. Druhá branka přišla vzápětí, po tvrdé střele V. Hozmana. 2.0. Reakce hostů byla ale rychlá. Ze střely před vápnem se prosadil M. Hájek, kdy domácí gólman trochu přecenil tuhle lehčí střelu k levé tyči. Další góly byli pro domácí tvrdým úderem. V 18. minutě se ve vápně snadno a osamocen prosadil M. Urban. Krátce na to, konkrétně v 21. minutě si dal vlastní gól brankář J. Vinter. Domácím se ještě podařilo výsledek korigovat. Tentokrát šťastným gólem L. Fialy, který tak trochu centrem a tak trochu střelou překvapil janovického gólmana. 3:3.

Začátek druhé půle byl o individuální schopnosti M. Hájka, který „vykoupal“ M. Miroše a s přehledem zakončil. 3:4. V 57. a 61. minutě byli hosté znovu v zakončení naprosto přesní a zápas tak uzavřeli. 3:6. I když ne úplně. Domácí se na posledních dvacet minut rozhodli začít hrát. Jenže M. Miroše a M. Kraochvíla domácí gólman skvělými zákroky vychytal. A když domácí v 76. minutě neproměnili ani penaltu, o výsledku bylo rozhodnuto. V posledních minutách si janovický gólman vybral svoji druhou slabší chvilku zápasu, kdy se rozhodl hasit problém (a s velkou pravděpodobností i branku domácích) a za zásah rukou před vápnem dostal ČK. To už ale pro konečný výsledek utkání podstatné nebylo. Domácí sice korigovali výsledek na 4.6, po rychlém autovém vhazování na R. Melku a jeho zakončení, které bylo spíš se štěstím.

Dnes jsme sehráli druhý nejhorší výkon jara. Na ten první stále řadím ten v Sušici. Měli jsme dnes v zápasu tři zranění, to je sice smůla, ale rovněž také výhrady na rozhodčího, počasí, rozestavění, atd. atd. Samý nesmysly, místo toho, abychom se soustředili sami na sebe a náš těžce mdlý výkon. Soupeř nás, stejně jako v předchozích zápasech, přehrál fotbalovostí. To jsme my měli ale nahradit bojovností. Nestalo se. Zápas byl z naší strany na půl plynu a to rozhodlo. Teď se musíme sebrat a začít znovu makat. Za týden do Měcholup pojdeme minimálně pro bod. Tuhle třízápasovou hrůzu už musíme zlomit, bez ohledu na těžkého soupeře.