FK Budětice 2012 - Bolešiny 1:3 (1:2)

21. 5. 2019

V předchozích utkáních Budětice dominovaly v prvních minutách. Teď tomu tak nebylo. Stejně jako v podzimním zápase i dnes Bolešiny na svého soupeře nastoupily ve velkém stylu a po gólech z 3. a 13. minuty to bylo již 0:2 a skoro to vypadalo na ručník. Po té domácí trochu posílili defenzivní řady a hra se srovnala. V 38. minutě navíc domácí skóre korigovali. Po rohu dovnitř brány a díky důrazu M. Paroubka. 1:2.

Začátek druhé půlky patřil domácím. Jenže po 15 minutách znovu začali na hřišti dominovat hosté a bylo jen otázkou času, kdy skóre navýší. V 70. minutě brankář Budětic M. Novotný ještě střelu vyrazil, na následnou dorážku byl ale sám a hosté toho využili. 1:3. Na poslední čtvrthodinu se hra zase otáčela, tentokrát se zvedli domácí. V 73. minutě po zákroku na M. Kratochvíla se, podle mého názoru, měla kopat penalta. V 85 minutě střílel z parádní pozice M. Miroš, jenže bránu o centimetry minul. V posledních minutách mohl míč do brány dopravit M. Štěch, balón poskakoval po brankové čáře, ale podle všeho ji celým objemem nepřekročil. Ke konci utkání tak byli šťastnější Bolešiny, kterým tímto gratulujeme k vítězství.

Dnes jsme postrádali více hráčů základní sestavy z předchozích zápasů a bylo to znát. Před utkáním se nám ještě k tomu zranil gólman J. Toucha a musel být střídán hráčem z pole. Ten si ale počínal skvěle. Hosté byli z pohledu celého zápasu o něco lepším týmem, ale ani my jsme si rozhodně nevedli špatně. Mrzí mě tři tvrdší zákroky z naší strany, o tom si ještě budeme muset promluvit. V sobotu nás čeká těžký soupeř a očekávané derby v Hradešicích. Na utkání jedeme autobusem, v 16.00 z Budětic.