FK Svéradice - Budětice 2012 0:4

10. 6. 2018

Dnes se hrálo o záchranu. V případě domácích stále možná trochu s otazníkem, v případě hostů bez otazníku. A to zřejmě ovlivnilo vývoj utkání, ve kterém byly Budětice jasně lepší, minimálně v prvním poločasu. Od 17. minuty přišel seriál velkých šancí Budětic. Nejdříve po rohu L. Fialy, na zadní tyč, hlavou minul J. Sekyra. V 18. minutě se do dobré pozice dostal R. Melka, ovšem špatně zpracoval míč a o střeleckou pozici se sám připravil. V 32. minutě těsně minul branku J. Sekyra. V 33. minutě se tentýž hráč již nemýlil a poslal svůj tým do vedení. 0:1. V 39. minutě byl ve velké šanci budětický útočník M. Novotný, z malého vápna branku přestřelil. Tlak Budětic ale nakonec branku přinesl a to v poslední minutě poločasu, po zakončení R. Melky. 0:2.

Ve druhé půlce bylo gólových šancí sice méně, ale i domácí začali hrát. V 50. Budětice zachránilo břevno. V 52. minutě se podruhé v zápase prosadil J. Sekyra. 0:3. V 55. po rohu mohl navyšovat budětický obránce J. Josefík, bránu minul o centimetry. V 59. minutě přišla další šance domácích, tu pokryl parádním zákrokem gólman J. Vinter. V 78. minutě přesnou, křižnou střelou budětický kapitán R. Melka prostřelil brankáře K. Soukupa a definitivně tím zlomil odpor domácích, kteří na zbytek zápasu rezignovali. V posledních minutách mohl skóre ještě navyšovat budětický M. Slifka. Tyhle šance už za stavu 0:4 nikoho příliš nemrzely. Spíše zranění domácího kapitána M. Heimlicha, který si po hlavičkovém souboji odnesl nepříjemné zranění hlavy. Všichni tomuto hráči budou přát brzké uzdravení.

Dnes jsme si zápas odbojovali, ač si nezúčastnění o tom mohou myslet své, byl to souboj o body a nic jiného. Kluci teď hrajou slušný nadstandard. Určitě to bude znít velkohubě, ale ani Strážov nemusí být pro nás překážkou. I přesto, že je to zřejmě nejsilnější tým naší soutěže. Pokud porazíme Strážov a prohrají Luby a Ruda, ještě můžeme jít dokonce o dvě příčky výše. Ale také mohou vyhrát Svéradicích v Lubech, a pokud nezískáme se Strážovem alespoň jeden bod, jdeme dolů. Tak to bohužel je, nepříjemná realita. Co je ale dobré, máme to teď ve svých rukou. Hrajeme doma, to je důležité, a máme obrovskou motivaci. MY JSME BUDĚTICE!