Budětice 2012 - Sušice B 5:0 (2:0)

21. 5. 2018

STŘELCI: 2. Sekyra Jan, 18. Josefík Jiří, 48. Janečka Petr, 55. Janečka Petr, 72. Melka Roman

V sobotu, před slušnou diváckou návštěvou, se očekával vyrovnaný zápas. Ovšem již ve druhé minutě budětický J. Sekyra načal kanonádu. 1:0. V 18. minutě se po dlouhém autu R. Melky prosadil hlavou J. Josefík. 2:0. V 30. minutě zahrozili i hosté, jenže sebejistý brankář P. Toucha byl dobře připraven. Poločas se jevil herně vyrovnaně, tentokrát ale štěstí stálo při domácích.

Druhý poločas už tak vyrovnaný nebyl, domácí herně dominovali. Důležitý moment přišel v 48. minutě, kdy se dorážkou do prázdné branky prosadil P. Janečka (těsně před tím a také v prvním poločase ale dvě šance promarnil). Každopádně v 55. minutě potvrdil roli útočníka podruhé a tím byl odpor sušického béčka prolomen. 4:0. Od té doby se více méně hrálo na polovině hostů a skóre se tak mohlo pohodlně navyšovat. V 72. minutě se prosadil i domácí kapitán R. Melka a uzavřel skóre na 5:0. Budětice mohly dát v dalších minutách více branek, jenže někteří domácí hráči své „chvíle slávy“ odmítli.

Dnes při nás konečně stálo štěstí. Hrálo se korektní utkání s minimem ŽK. Soupeř nebyl výrazně horší, alespoň v první půlce ne. Jenže fyzická kondice sušických hráčů ve druhém poločase poněkud pokulhávala, s výjimkou M. A. Valentina, který herně nad ostatními v tomto utkání tak trochu vyčníval. Zápas rozhodla rychlá branka ve druhé minutě a třetí těsně po začátku poločasu. Každopádně dnes jsme museli diváky potěšit, takovým rozdílem jsme v celé sezóně ještě nevyhráli. Jak na tom skutečně jsme, a jestli můžeme myslet na záchranu, nám napoví příští duel v sobotu v Chudenicích. Domácí budou sice favoritem, zatím se nám na ně nedařilo. Ovšem jejich výsledky nejsou na jaře úplně přesvědčivé a naše momentální forma není vůbec špatná, takže šance tady je. Na utkání jedeme autobusem.