Budětice 2012 - Sokol Bolešiny 2:1 (2:0)

3. 6. 2018

STŘELCI: 11. Fiala Luboš (pen.), 13. Sekyra Jan - 63. Matoušek Daniel

V utkání třetího celku tabulky s třináctým byli favoritem hosté. Jenže domácí hráli o poslední šanci udržet se ve hře o záchranu v OP a podle toho i průběh utkání vypadal. Od prvních minut se na bolešinské valil jeden útok za druhým. V 11. minutě se po skrumáži ve vápně hostů a následné ruce bolešinského zadáka kopala penalta. Tu s přehledem proměnil budětický L. Fiala. V 13. minutě se po nacvičeném autovém vhazování prosadil M. Štěch, který prodloužil dlouhý aut R. Melky a následně J. Sekyra dopravil míč bezpečně do branky. 2:0. Následoval seriál neproměněných šancí Budětic, kterých v prvním poločase bylo šest, včetně nastřelené tyče P. Janečky. Ï ve druhé půlce byli lepší domácí, jenže znovu se zakončením to bylo tristní a tak přišel trest. V 63. minutě gólman Budětic centr hostů vyrazil jen před sebe a po dvou dorážkách se hosté dočkali snížení D. Matouškem. 2:1. Tohle bolešinské pochopitelně dostalo do hry a o drama bylo postaráno. V 79. minutě ještě mohlo dopomoci domácím vyloučení bolešinského K. Šilhavého. Ale nestalo se a domácí se museli strachovat o hubené vedení do poslední minuty. A to doslova. V 90. minutě předvedl budětický gólman J. Vinter pohotový zákrok a pomohl tím domácím získat veledůležité tři body!

Dnes jsme stran útočné fáze předvedli asi nejlepší výkon jara. Jenže jen co do počtu šancí, jejich využití by snad zvládli lépe i žáci. I tak můžeme být spokojeni. Na jaře hrajeme doma vyrovnané partie se soupeři z čelních pater tabulky (Měčín, Bolešiny) a celkem s přehledem porážíme ty ze spodnějších pater (Ž. Ruda, Luby, Hartmanice, Sušice), takže by myslím stálo za to OP zachránit. Pořád jsme ve hře. Teď musíme vyhrát ve Svéradicích a v posledním zápase alespoň remízovat. To by mělo stačit k záchraně v OP. Ale těch kdyby a možná je docela dost, nicméně šanci máme a ne malou. Pojeďte nás podpořit na utkání jara do Svéradic, v neděli od 16.00.