Nezamyslice - Budětice 2012 1:1 (PK 5:4)

23. 4. 2017

První poločas byl víceméně vyrovnaný, s minimem šancí a s maximem nepřesností. Závěr první půlky patřil domácím, přesto šli do vedení hosté. V 45. minutě se na pravé straně uvolnil budětický R. Melka, obešel domácího obránce a bodlem prostřelil brankáře D. Pichlera. 0-1.

Do druhého poločasu znovu lépe vstoupili domácí. V 49. minutě se ve velké šanci ještě neprosadili, o minutu později již ano. Po centru z pravé strany došlo k nedorozumění v obraně Budětic nebo možná i zaváhání brankáře. Každopádně šanci nezamyslického P. Šatry brankář P. Toucha ještě vychytal, jeho následný střet se svým spoluhráčem však přinesl poměrně nešťastný, vlastní gól J. Josefíka. 1-1. Po této brance se hra vyrovnala, šance se objevovaly na obou stranách. V 70. minutě budětický brankář P. Toucha dvěma skvělými zákroky zachránil svůj tým. I na druhé straně se mohlo skóre několikrát měnit. V 89. minutě od toho byly Budětice, po závaru ve vápně, jenom krůček. Utkání ale skončilo spravedlivou remízou a šly se kopat penalty. V těch rozhodlo až páté kolo, ve kterém se budětický kapitán V. Hozman trefil jen do tyče, naopak nezamyslický exekutor se štěstím proměnil, takže na PK 5:4 pro domácí. Za Budětice proměnili: L. Fiala, J. Sekyra, P. Janečka, M. Krippel.

Dnes jsme po fotbalové stránce žádný oslnivý výkon nepředvedli. Ale bojovali jsme, alespoň ve druhém poločase. Tohle byl těžký soupeř, který v současné době potřebuje body k záchraně ještě víc než my a tak k tomu domácí i přistoupili. Porazit Nezamyslice ve druhém poločase mohl snad jen R. Melka svými úniky, ale to bychom asi chtěli moc. Na druhé straně, kdyby Kouba v 70. minutě nevytáhl dva zákroky ala D. Hašek v Naganu a J. Josefík nevyhrál snad všechny hlavy mířící na naší polovinu a do našeho vápna, mohli jsme prohrát a asi bychom se ani nedivili. Buďme rádi za bod, je z venku. Nejlepším na hřišti byl dnes, podle mého názoru, rozhodčí M. Šmrha. Na mokrém terénu hned v úvody vytasil několik přísných verdiktů a karet a tím zcela uklidnil hru, která potom měla solidní průběh.

Za týden máme jeden z nejdůležitějších duelů jara. Pokud jej zvládneme, budeme kilometr od sestupu. Pokud ne, jsme stále v ohrožení. Citelně nám budou chybět některé opory, musíme si ale poradit.

Sestava Budětic:

Toucha – Krippel, Josefík (1N), Hozman, Fiala – Paroubek (Homolka), Štěch, Sekyra, Melka, Chmelík (Novotný) – Janečka

TJ NEZAMYSLICE - FK BUDĚTICE 2012  1:1 (0:1) PK 5:4

Branky:50. Šatra Pavel - 45. Melka Roman. Rozhodčí : Šmrha Miroslav, ŽK 3:2, 150 diváků.