Malý Bor - Budětice 2012

8. 5. 2017

Domácí šli do vedení velmi brzy. Ve třetí minutě podběhl budětický brankář J. Vinter centr a maloborský F. Chodl hlavičkoval do prázdné brány. zcela osamocen. Od té chvíle se hrál svižný a poměrně i pohledný fotbal nahoru dolů. Budětice mohli dvakrát vyrovnat. Po penaltovém zákroku na V. Hozmana však L. Fiala trefil z PK jen tyč. V 27. minutě došlo na straně Budětic znovu k zaváhání a tentokrát nedorozumění J. Vintera a Z. Frančíka. 2:0

Začátek poločasu patřil hostům, kteří se dostávali do slibných příležitostí a zdálo se, že může přijít zdramatizování výsledku. Místo toho se otevřelo dokořán okno na pravé straně budětické obrany a domácí tak v podstatě ukončili zápas, trefou C.I. Virgila. 3:0. Ale ne doslova ukončili, zápas pokračoval zcela v jejich režii. Budětice otevřely hru a nebýt několika zásahů střídajícího obránce F. Švehly, možná utkání skončilo vyšším rozdílem. I tak je 6:0 pro Budětice poměrně krutá porážka, nikterak však nezasloužená.

Dnes jsme selhali v obraně i v záloze. Výtečná forma našich stoperů z úvodu jara je ta tam. Nedařilo se dnes ani obránci L. Fialovi. Na krajích zálohy jsme vsadili na mladé kluky. Ovšem očekávání v jejich útočné výpady zůstali v tom očekávání, naopak se jednalo o špatné výkony. Ve středu zálohy nám chyběla a vlastně i dlouhodobě chybí kreativita. Domácí nám ukázali, jaké to je, když hraje střed zálohy. Celkově jsme ale kazili naprosto jednoduché přihrávky, na rozdíl od maloborských, kteří ve druhém poločase působili mnohem fotbalovějii. Ani střídající hráči (snad kromě F. Švehly v obraně) žádným oživením nebyli. Ve snaze dát alespoň jeden gól jsme u obrany domácích v závěru vytvořili jakési nesmyslné klubko a čekali v něm na zázrak. Ten nepřicházel a ani přijít nemohl. Pohybujeme se v nepříjemné herní krizi, ta trvá již od zápasu s Hartmanicemi, ač vyhraném. Zatím se nám z ní (v naší krátké historii jsme jich již několik měli, ve IV. i ve III. třídě) vždy podařilo dostat. Ve Vrhavči k tomu máme velkou šanci. Asi nikdo od nás na hřišti lídra tabulky zázrak nečeká. My ho ale musíme chtít sami.

SK MALÝ BOR 1929 - FK BUDĚTICE 2012   6:0 (2:0)

.Branky: 3. Chodl František, 27. Chodl František, 49. Cotiga Ionut-Virgil, 65. Kalčík Jakub, 73. Kalčík Jakub, 79. Přibyl Karel. Rozhodčí: Petrželka František, Brůha Radek, Petrželková Kateřina, ŽK 1:3, 160 diváků.