Budětice 2012 - Velký Bor 2:0

21. 5. 2017

Prvních deset minut se hrálo pouze na polovině hostů, Budětice ovšem za tu dobu ani jednou nevystřelily na branku. A to trvalo téměř až do 30. minuty, již ale s častějšími výpady velkoborských. Šance měli domácí tři, střely z vápna Z. Frančíka a později D. Homolky skončily nad bránou a po rohu Budětic se hosté zachránili se štěstím.

Ani na začátku druhé půle se nic na špatném obrazu hry nic nezměnilo. Snad jen s tím rozdílem, že skórovat mohli i hosté. Střelu V. Turka z hranice vápna ale budětický brankář J. Vinter dokázal vytěsnit. Obrat přišel s příchodem budětického J. Sekyry (vrátil se po zranění po 4 týdnech), který přinesl do hry Budětic očekávané oživení. S jeho výkonem jakoby narostl výkon i R. Melky a hosté se dostávali pod tlak. Ze dvou střel z blízka a v těsném odstupu, v 59. a v 61. minutě skórovali M. Štěch a J. Sekyra. 2:0. Následně Budětice neproměnily hned několik velkých šancí, konkrétně J. Sekyra, R. Melka a J. Tušinovský. I na druhé straně došlo k několika výpadům. Starší hráči Velkého Boru V. Turek a F. Voráč ukázali těm mladším z Budětic, jak se to s míčem dělá. Nicméně skóre 2:0 se již neměnilo a zápas skončil utrápeným vítězstvím Budětic.

Dnes jsme, z mého pohledu, sehráli možná nejhorší poločas jara a možná celého ročníku v OP. Možná jsme se přizpůsobili soupeři, který přijel oslabený a při vší úctě k nim i ne příliš nebezpečný (ale klobouk dolů před staršími hráči VB). Možná je to pořád ještě naší aktuálně slabší formou (i když ve Vrhavči jsme i v deseti nehráli úplně špatně). Těžko říct, každopádně v prvním poločase to dnes bylo na výměnu deseti hráčů z deseti. Hrozný, špatný! Chápu diváky, že měli právo být rozčileni na výkon svého týmu, ale po pravdě čekal bych z publika alespoň trochu podpory hráčů v době, kdy se nedaří.  Za týden nás čeká další utkání, ve kterém potřebujeme bodovat. Na utkání do Běšin pojedeme autobusem, pojeďte nás podpořit.

Sestava Budětic:

J. Vinter - V. Korda, V. Hozman (1N), J. Josefík, L. Fiala (Jindř. Vinter) – M. Krippel, Z. Frančík (D. Homolka), M. Štěch, R. Melka – M. Novotný (J. Sekyra), D. Chmelík (J. Tušinovský)

FK BUDĚTICE 2012 - S. VELKÝ BOR 2:0 (0:0)

Branky: 59. Štěch Martin, 61. Sekyra Jan. Rozhodčí: Petržílka Jiří, ŽK  2:2 , 100 diváků.