Budětice 2012 - S. Hradešice A 2:1 (1.0)

18. 6. 2017

FK BUDĚTICE 2012 - S. HRADEŠICE 2:1 (1:0)

Branky: 22. Melka Roman, 73. Melka Roman - 75. Florian Rooney Martin

Rozhodčí: Staněk Luďa, 210 diváků, ŽK 2:1.

Hradešice přijely v dosti kombinované sestavě a to bylo znát. Přesto se od začátku snažily o kombinaci od zadních řad. To jde na tvrdém povrchu v Rabí poměrně těžko, i tak měl fotbal v první půli slušnou úroveň. O rozdělování balónů se snažil nejlepší hráč hostů O. Starec. Kombinace Hradešic však většinou probíhali na jejich půlce nebo končili daleko před vápnem domácích. Navíc si tím často sami komplikovali situaci v obraně a jen se štěstím řešili výpady domácích hráčů. V 22. minutě však R. Melku uhlídat nedokázali. 1:0. V 35. minutě skončil přímý kop domácího záložníka Z. Frančíka jen těsně vedle šibenice. V 40. minutě prošel obranou Hradešic D. Chmelík, ve slibné pozici a na poslední chvíli však zastaven čistým skluzem hradešického L. Melky. (Mimochodem v dnešním zápase bylo nějak přemelkováno, tohle ale berte prosím s úsměvem J)

Druhý poločas už tolik kombinační krásy nenabídl. Ale na druhou stranu nabídl více šancí. V 56. minutě došlo na hranici vápna ke střetu domácího gólmana a hostujícího útočníka. Podle mého názoru se mohla kopat penalta ve prospěch hostů, podle jiných názorů to byl faul na brankáře. Buď jak buď, rozhodčí L. Staněk se rozhodl pro variantu B. V 73. minutě domácí R. Melka znovu utekl, po přihrávce J. Josefíka, obraně hostů a bylo to 2:0. V tu chvíli se zdálo být o zápase rozhodnuto. Ale nebylo. V 75. minutě střelu M. Rooneyho domácí gólman J. Vinter sice kryl, ale nezastavil. 2:1. Hradešice dali v druhém poločase branky dvě, ovšem po odmávaném ofsajdu branku neuznanou. Podle pozápasového výroku pomezního se o ofsajd skutečně jednalo. K tomu si dovolím obecnou poznámku. Buďto stojíš přímo v ofsajdové lajně a máš dost dobrý zrak a zdravý úsudek. Nebo máš k dispozici kamerový záběr. Pokud nemáš ani jedno ani druhé, je kritika výroku pomezního iracionální. To je prostě fakt. A to se týká i odmávaného ofsajdu z 85. minuty na druhé straně, kdy se sám před brankářem hostů objevil M. Novotný. Rovněž může tento moment být diskutabilní. Každopádně i další šance druhého poločasu byly zajímavé. Ty velké na straně hostů dvakrát pokryl skvělými zákroky gólman J. Vinter. Třetí velkou šanci hosté zahodili střelou jen těsně vedle levé tyče. Domácí naopak třikrát zahrozili po standardkách. Dvakrát po dlouhém autu R. Melky a jednou po rohu L. Fialy, byli ke gólu velmi blízko. Hosté zachraňovali na brankové čáře a budětický M. Štěch ze tří metrů ve skrumáži minul branku. A nebýt brankáře hostů F. Míčka, který výborně četl hru a svými výběhy za hranici vápna několikrát vyřešil brejky R. Melky, mohlo být vítězství Budětic ještě vyšší. Kapitán domácích R. Melka byl v tomhle zápasu jen těžko k zastavení. Ono je to tak, že pokud Romana nezastavíš čistě, zbývá ti jenom faulem nebo se zkrátka smíříš s tím, že ti utekl.

Z našeho pohledu se jednalo o velmi vydařené utkání. Stoperská dvojice V. Korda a V. Hozman moc nepouštěla do zakončení obávaného útočníka hostů F. Melku ml. Na druhé straně hosté příliš spokojeni nebudou. Alespoň z hlasitých výroků některých fanoušků Hradešic byla cítit nespokojenost. V tuhle chvíli by měla, podle mého názoru, spíše přicházet podpora. Hradešice se totiž musí soustředit na veledůležitou baráž a my jim v tomto přejme hodně štěstí. V našem dresu ještě nezapomenu pochválit M. Novotného. Martin přestože gól nedal, dnes zahrál možná svůj nejlepší zápas v dresu Budětic. Rovněž děkujeme fanouškům. Návštěva byla skvělá a tržba v kiosku taky hodně slušná :-). Teď si jen dopřejme zasloužený odpočinek od fotbalu, před nadcházející sezónou a dejme hodně podpory novému trenérovi. MY JSME BUDĚTICE!!!