Budětice 2012 - Janovice A 5:4 (3:0) PK 5:3

5. 6. 2017

Branka: 27. Melka Roman, 31. Sekyra Jan, 42. Novotný Martin, 90. Melka Roman - 72. Hájek Matěj, 78. Urban Miroslav, 85. Šlegl Jan, 88. Hájek Matěj. Rozhodčí: Dušek Václav, ŽK 3:3.

Několik prvních minut patřilo hostům, kteří se ve větší šanci ocitli již v 8. minutě. Po deseti minutách došlo k obratu a Budětice byly zbylou část prvního poločasu lepším týmem. V 27. minutě utekl obraně hostů svým typickým způsobem po levé straně R. Melka a dobře i zakončil. Čtyři minuty na to se domácí radovali podruhé. Z přímého kopu se spíše se štěstím trefil J. Sekyra. 2:0. Další gól Budětic padl opět ze standardní situace, kdy po dlouhém autovém vhazování nejvýše vyskočil domácí útočník M. Novotný. 3:0.

Tento slibný náskok měl být pro Budětice i jistotou zisku tří bodů. Ovšem co se dělo na hřišti ve druhém poločase není tak často k vidění. Janovičtí hráči opravdu hodně přidali a bylo jich plné hřiště. Domácí nestíhali pokrývat rychlé výpady hostů a nad vodou je držely pouze vynikajícími zákroky nestárnoucího gólmana P. Touchy. Studená sprcha pro Budětice přišla v poslední dvacetiminutovce, ve které Janovice neuvěřitelným způsobem otočili výsledek na 3:4. Domácí se ale přece jen odhodlali k závěrečnému tlaku a trefa R. Melky z těžkého úhlu znamenala vyrovnání. 4:4.

V penaltovém rozstřelu se všichni trefili mezi tři tyče. Ve čtvrté sérii ale janovický P. Petruška (podle mého nejlepší hráč hostů v tomto utkání) zkusil střelu ala Panenka, brankáře P. Touchu však nepřelstil. Dva body tak zůstali v Buděticích. PK za Budětice proměnili: L. Fiala, J. Sekyra, V. Korda, M. Krippel, J. Josefík

Trochu jsme asi čekali, že s Janovicemi to zas bude přestřelka. Naposledy jsme s nimi hráli 4:8, v minulém kole hráli Janovice s Dešenicemi 7:5 a v prvním kole s Běšinami dokonce 11:2. Navíc jejich skóre 80:79 je taky trochu divoké J. Ale že to bude mít až takový závěr, to jsme určitě nečekali. To, že jsme ztratili tříbrankové vedení mě docela štve, na druhou stranu v tomhle zápase o moc nešlo a diváci se aspoň nenudili. Z tohoto pohledu se na každý zápas s Janovicemi můžeme jenom těšit. Další zápas hrajeme v Měcholupech, na který pojedeme autobusem. Nechte auta doma, pojeďte s námi!