FK Budětice 2012 - SK Velhartice 5:2 (1:0)

5. 3. 2017

Zápas s SK Velhartice byl domluvený na poslední chvíli, proto děkujeme soupeři, že se našemu požadavku na přípravné utkání dokázal přizpůsobit. Původně domluvený zápas s německým SPVGG Schweinhutt totiž nebyl potvrzen. Každopádně soupeře ze sousední říše budeme pro naši přípravu hledat dále a věřím, že v létě zápas někde v Německu proběhne.

V prvním přípravném utkání s SK Velhartice (3. tým III. třídy) jsme šli do vedení již v páté minutě, po přímočaré akci Z. Frančíka, M. Novotného a R. Melky, který s přehledem zakončoval. 1:0. I v dalších minutách jsme byli o něco lepším týmem, řadu šancí jsme však nevyužili.

I větší část druhé půlky jsme celkem snadno ovládali. V 48. minutě si P. Janečka svým typickým průnikem řekl o penaltu. Tu střelou k pravé tyči i bezpečně proměnil. 2:0. V 55. minutě se celou obranou Velhartic „prošel“ V. Korda a navýšil na 3:0. V 57. minutě velhartičtí korigovali na 3:1 po přímém kopu, na který brankář J. Vinter zareagoval trochu později. V 65. přišel zřejmě nejhezčí moment zápasu, kdy si budětičtí bratři J. Sekyra a R. Melka několikrát vyměnili balón na jeden dotek, prošli postupně polovinou hřiště a R. Melka parádní akci zakončil gólem. 4:1. Nedlouho na to Velhartice znovu snižovali a znovu z přímého kopu, kdy brankáře J. Vintera nachytali tentokrát z těžšího úhlu. 4:2. Ve 100% šancích se ve druhém poločase ocitli budětičtí P. Janečka a M. Novotný. Martin svoji první šanci zahodil, ve druhé už si počínal lépe a v 90. minutě tak upravil na konečných 5:2.

První přípravný zápas jsme zvládli poměrně dobře. Obzvláště naše ofenzíva dnes byla na jedničku i přes několikero střídání. Pět branek jsme dali a dalších šest velkých šancí jsme si vytvořili. Vzadu už to tak radostné nebylo. Střídali jsme tam skvělé okamžiky s těmi naprosto hrůznými. Dalším mínusem bylo tradičních 15 „oddechových“ minut Budětic, které tentokrát přišly zhruba v polovině druhého poločasu. Takové vypuštěné úseky pokud připustíme při ostrém startu např. s Bolešinami či Sušicí, tak za tu chvilku budeme tvrdě trestáni. Tohle prostě musíme zlepšit, máme na to tři týdny. Dodatečně děkujeme rozhodčímu J. Javorskému, který nám neplánovaně odpískal utkání.

Za týden v sobotu hrajeme s Volyní, netradičně od 11.00, od 14.00 máme v Buděticích dětský maškarní, na který tímto všechny zveme.

Branky: 25., 65. R. Melka, 48. P. Janečka, 55. V. Korda, 90. M. Novotný

Sestava Budětic:

Jirka Vinter – Josefík, Sekyra, Korda, Krippel – Melka, Štěch, Frančík (Chmelík Z.), Janečka – Novotný, Chmelík D.

Ve druhé poločase za Budětice nastoupili: Jindřich Vinter, Adamec, Homolka, Pařízek