Velhartice - Budětice 2012 2:1

20. 6. 2016

Poslední utkání pro nás nebylo zápasem sezóny. Chtěli jsme dát prostor hráčů, kteří mnoho příležitostí v průběhu sezóny nedostávali a tak se i stalo. V prvním poločase byli lepší domácí, kteří se snažili střílet ze všech pozic. Jednu ze střel, v 16. minutě, nepodržel ve svých rukavicích brankář Budětic M. Novák. 1.0. Další pokusy domácích mířily mimo. V 36. minutě se ale domácí V. Stanislav trefil přesně. 2:0. Odpověď Budětic přišla krátce na to. V 26. minutě vzal na sebe zodpovědnost kapitán Budětic V. Korda a z bezmála 20 metrů upravil, přesnou trefou k tyči, skóre na 1:2. V 30. minutě se pěkným zákrokem prezentoval budětický brankář M. Novák, který střelu vyrážel na roh. V útoku Budětic byl nejnebezpečnější V. Hozman, podporovaný ze zálohy D. Homolkou, jenže tohle hostům prostě stačit nemohlo. I tak zmiňovaná dvojice mohla nepříznivé skóre otočit. V. Hozman našel, několik minut před koncem poločasu, dobrým centrem nabíhajícího D. Homolku, který jen těsně minul branku J. Vláčila.

Do druhého poločasu došlo k hromadnému střídání na straně Budětic a to viditelně změnilo celkový obraz zápasu. Do hry se dostal i elitní střelec Budětic R. Melka, který však v prvních minutách nevyužil vyloženou šanci, nepřesnou střelou vysoko nad bránu. Nasazení zraněním limitovaného R. Melky se později ukázalo jako spíše zbytečný pokus, než racionálně uvážlivý krok. Největší hrozbou se tak pro domácí stal budětický útočník P. Janečka, který velhartickou obranu uměl hodně zaměstnat. Ale u toho „zaměstnat“ hosté i skončili. Neproměnili pět velkých šancí a tím dali vyniknout domácího gólmana. Takovým způsobem se prostě otočit nepříznivý vývoj utkání nedá. Ale i na druhé straně šance byly. Domácí sice zdržovali hru a celkem pochopitelně bránili nadějný výsledek (hrálo se většinu poločasu na jejich polovině).  Z ojedinělých brejků ale mohli velhartičtí navyšovat skóre. Do velké šance se, po chybě budětické obrany, dostal M. Tykal (nejnebezpečnější hráč Velhartic). Brankář J. Vinter jej však skvěle vychytal. Z konečného výsledku měli domácí velkou radost. Důležité je, že se celý zápas odehrál oboustranně v klidu a bez zbytečných zranění. A díky tomu přejeme velhartickému týmu ještě více takových dobrých výsledků v příští sezóně.

Musíme po sobotě poděkovat nejen našim fanouškům, ale hlavně i panu J. Fialovi, který se rozhodl, že budětičtí znovu pojedou na venkovní utkání autobusem a vzal na sebe odpovědnost řídit autobus po téměř 20 letech! (chyběl nám totiž řidič od našeho tradičního dopravce). Nepříznivý výsledek utkání nikterak neovlivnil velkou oslavu Budětic k postupu do OP,….. nádhera!!! Teď bude jen na nás, jak se na tento velký krok budeme umět připravit. Nebude to lehké, ale poradíme si!