Nezamyslice - Budětice 2012 2:3 (0:0)

13. 3. 2016

Přípravný duel s Nezamyslicemi byl veden poměrně prestižně. První poločas však mnoho krásy neukázal. Šlo spíše o bojovný výkon z obou stran. Prvních dvacet minut bylo vyrovnaných. Od dvacáté minuty hosté hodně polevili a domácí na hřišti jasně dominovali. Během patnácti minut si vytvořili čtyři slibné gólové příležitosti. Budětice v tu chvíli podržel brankář P. Toucha, který svými zákroky zřejmě překvapil i sám sebe. Posledních deset minut se hra otočila a v zápase byli zase lepší hosté. I Budětice mohly v prvním poločase třikrát skórovat, se svými šancemi však nenaložily nejlépe. Poločas tak skončil bez branek.

Druhých 45 minut bylo oboustranně o poznání lepších, s mírnou převahou Budětic. V 70. minutě rozehrávali hosté přímý kop. Konkrétně budětický kapitán V. Korda, který našel nekrytého P. Janečku a ten hlavou otevřel skóre utkání. 0-1. A právě to byl impuls pro oboustranně ofenzivní a také i poměrně atraktivní fotbal. V dalších minutách rozhodčí odpískal hostům v jasné šanci poněkud „vymyšlený ofsajd“, mimochodem neodmávaný domácím pomezním. Následně byla domácím odpuštěna penalta (zdůrazňuji podle mého názoru). To domácím pomohlo. V následující akci, po rozehrání přímého kopu využili nepozornosti budětické obrany a pohodlně skórovali. 1-1. Těsně po té stav dokonce otočili na 2-1, kdy po hlavičce domácího útočníka zaváhal budětický brankář J. Vinter. Hosté však nesložili zbraně a neúnavně atakovali domácí obranu. V 80. minutě Budětice předvedly zřejmě nejpohlednější akci zápasu. Od obrany v rychlém sledu rozehráli kombinaci takzvaně na jeden dotek. Na jejím závěru byl Z. Frančík, který pěknou kolmicí vyslal do šance rychlonohého R. Melku a ten sám před gólmanem domácích umístil svou střelu přesně k pravé tyči. 2-2. Zápas byl o šest minut prodloužen a toho paradoxně využili hosté, kteří byli v posledních minutách lepším týmem. Na pravé straně se uvolnil V. Hozman a přesným pasem našel R. Melku. Ten si s jeho přihrávkou poradil mazácky. Přelstil domácí obranu a umístil svoji střelu nádherně pod břevno. Moment, ve kterém by mohl směle konkurovat i hráčům z vyšších tříd. 2-3.

I v druhém vzájemném duelu jsme Nezamyslice porazili. Víc než vítězství nás ale musí těšit předvedená hra, hlavně ve druhém poločase. Především některé kombinace mohly diváky bavit. Hlavičkové souboje jsme však z cca. 80% prohrávali a to byla v tomto utkání zřejmě naše nejslabší stránka. V obraně se sice objevovala „okénka“, i tak jsem s její hrou spokojen, hlavně s řešením rozehrávky, která konečně nebyla ukvapená, ale fotbalově řešená. Nedostatky v obraně měly dva důvody. Tím prvním je, že nezamysličtí měli v některých hráčích silovou i výškovou převahu. A tím druhým je, že Budětice v tuto chvíli nemají v obraně vysoké hráče typu chronicky absentujícího F. Švehly. I tak si myslím, že naše obrana má pro nadcházející duely poměrně slušný potenciál. V útočné fázi dnes příjemně překvapil zřejmě mládnoucí P. Janečka. K výkonu R. Melky v dnešním utkání, je myslím nadbytečné se více vyjadřovat. J Úspěšný duel s Nezamyslicemi ale pro nás neznamená nic než jednorázový úspěch. Až teprve nadcházející týdny ukáží, jak jsme se na jaro dokázali připravit. Především první mistrovské utkání s Plánicí a po té veledůležitý a těžký duel v Dešenicích.

Náhledy fotografií ze složky Příprava 2016: Nezamyslice (2:3)