Budětice 2012 - Malý Bor 2:3 (1:2)

20. 3. 2016

Přípravné utkání mezi Buděticemi a Malým Borem (11. tým okresního přeboru) se odehrál na náhradním hřišti v Hrádku. První poločas měly Budětice více brankových příležitostí, hosté však ze tří dokázali dvakrát skórovat a to po nedůslednosti domácí obrany. Budětice se v prvním poločase prosadily jednou po akci Z. Frančíka, který poslal do šance V. Hozmana a ten byl přesný. 1:2.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnanější, více k zakončení se dostávali i hosté. Po další chybě jednoho z obránců Budětic skóre navyšovali na 1:3. V závěrečných minutách se domácí snažili o vyrovnání nebo alespoň korekci výsledku. A k tomu také došlo z akce, která začala u obránce L.Fialy a na jejímž konci byl rychlý budětický záložník R. Melka. 2-3. Další změnu skóre již nepřinesla ani povedená střela J. Sekyry, která skončila na břevnu branky maloborských.

Vzhledem k tomu, že zápas byl odehrán na dost nerovném terénu (tréninkové hřiště Hrádku), byla předvedená hra obou týmů na poměrně slušné úrovni. Navíc bez zbytečných faulů a emocí, které jsme mohli vidět minulý týden v Nezamyslicích. Nemohu pochválit obranu, protože těch chyb je na dva zápasy už dost. Nicméně je možné připustit, že hra v přátelských utkáních je lehkovážnější a zároveň věřit, že příští týden to bude v prvním mistrovském utkání úplně jinak. Dalším problémem Budětic byl způsob zakončení. Měli jsme čtyři 100% a neproměněné šance a ještě další slibné. Takže za týden již bez takových nedostatků v defenzivní i ofenzivní části J