Mochtín - Budětice 2012 0:3 (0:0)

22. 5. 2016

Prvních dvacet minut patřil jednoznačně hostům, kteří se i dostávali ke gólovému zakončení, R. Melka ani M. Krippel však svými střelami domácího brankáře příliš nezaměstnali. I přes viditelnou územní převahu hostů dvakrát nebezpečně zahrozili domácí. Obě střely kryl až překvapivě pohotový brankář Budětic P. Toucha. V 30. minutě měl na druhé straně velkou příležitost budětický měl M. Štěch, který však před malým vápnem nedokázal hlavou zakončit přesně. Před koncem poločasu se do největší šance dostal J. Sekyra. Sám před prázdnou bránou domácích tak trochu nepochopitelně zazmatkoval a nedokázal míč dopravit do odkryté brány. Většinu poločasu se sice odehrál na polovině domácích, všechny slibné centry na domácí obranu ale dokázal s přehledem krýt nikým neatakovaný mochtínský stoper a nepouštěl tak budětické do dalších šancí.

Ve druhém poločase byly Budětice v útoku nebezpečnějšími. V 65. minutě R. Melka přihrál na vápno D. Homolkovi, který následně doslova „vymetl“ šibenici mochtínského gólmana M. Koupara. 0:1. Od tohoto momentu domácí vyrovnali hru a v přechodu do útoku byli dokonce lepším týmem. Obrana Budětic však působila jistě a naopak se Budětice začaly častěji dostávat do brejků a přečíslení. V 78. minutě poslal zezadu V. Hozman pas na P. Janečku. Budětický útočník se ve vápně dokázal prosadit střelou podobnou té D. Homolky při prvním gólu, znovu pro mochtínského M. Kroupara nechytatelně. 0:2. Od 80. minuty domácí ještě více otevřeli hru a přitlačili na hosty. Budětická obrana však žádnou další šanci domácích nepřipustila. Naopak mohli hosté znovu navyšovat skóre. V 85. minutě svojí slibnou šancí J. Tušinovský prozatím pohrdl. V. 94. minutě opět úřadoval budětický R. Melka. Ve vápně obešel dva obránce domácích, přelstil i brankáře M. Kroupara a předložil míč J. Tušinovskému, který již prázdnou branku minout nemohl. 0:3.

Do Mochtína jsme přijeli s respektem k soupeři a ten se ukázal jako oprávněný. Sehráli jsme dnes dobrý zápas, stejně ale i soupeř. Skóre sice vypadá jednoznačně, vývoj zápasu, obzvláště ve druhém poločase, tomu ale tak úplně neodpovídal. Naše výkony se od zápasu v Chudenicích zvedly a to by snad mohla být slibná indicie pro zbytek sezóny. Dobré je, že se v tuhle chvíli můžeme spolehnout na slušné výkony našich brankářů. Jestliže domácí s úsměvem mluvili před zápasem o našem P. Touchovi s despektem, po zápase jim na toto téma již slova došla. Kouba nás prostě v první půli skvěle podržel a hodně se tím podepsal na vývoji celého zápasu. Samozřejmě ale nejen on, na hřišti se v sobotu celkem dařilo i ostatním. Poděkovat musíme rovněž našim fanouškům, kterým jak se zdá svědčí paradoxně více venkovní prostředí. Snad nás podobným způsobem podpoří i v příštím, domácím utkání, proti oblíbenému soupeři ze Svéradic.