FK Budětice 2012 - TJ Žihobce 2:2 (1:2)

12. 6. 2016

Na domácí utkání v Rabí je již tradicí, že velká část diváků přichází asi deset minut po začátku utkání a ti tentokrát přišli o hodně zajímavý začátek. Již v první minutě se do gólové šance dostal budětický P. Janečka, vyběhnuvšího brankáře L. Pelešku ale pře lobovat nedokázal. Těsně na to měli domácí znovu blízko ke gólu, po dobře rozehraném rohovém kopu. Z následného výkopu na druhé straně nejdříve podběhl míč budětický V. Hozman, poté domácí obránci trestuhodně nepokryli žihobeckého P. Waldmana, který pohodlně skóroval za záda bezmocného brankáře P. Touchy. To vše se stalo během dvou minut. Následující průběh utkání hovořil jednoznačně pro domácí, i hosté však byli v útoku dost nebezpeční. V 38. minutě předvedl svůj typický únik po levé straně R. Melka a zakončil stejně jako v předchozích zápasech, přesně k tyči. 1:1. Je to jako přes kopírák, pokud Budětice mají problém je tady Roman Melka, mimochodem bývalý hráč Žihobec. Ten byl totiž i u předchozího momentu z 28. minuty, kdy jej jako poslední hráč na hřišti nedovoleně zastavil žihobecký O. Nemrava a po právu viděl ČK. Samotný závěr poločasu byl pro Budětice poměrně krutý. Tři minuty před koncem hosté vyslali z větší vzdálenosti propagační střelu. Tu však nešťastně tečoval domácí J. Josefík a brankář Toucha reagoval, z mého pohledu, poněkud pomaleji. 1:2

Druhý poločas se hrál většinou na polovině hostů, nicméně i žihobečtí dokázali podnikat nebezpečné výpady a sami se dostali do dvou zajímavých gólových příležitostí. Ovšem počet gólovek na straně Budětic už tak dobře spočítat nejde. To co domácí v tomto utkání neproměnili, to je myslím tak na tři zápasy. Přece jen se ale dočkali vyrovnání, po akci P. Janečky na právě straně, kdy s přehledem zakončoval M. Novotný. Po značně kouskovaném poločase, plném množství neproměnných šancí, se oba týmy rozešly smírně 2:2 a došlo na penalty. Dá se říct pro diváka (a že jich přišlo 140) je to v takovém derby ideální výsledek s ideálním závěrem.

Před penaltami se P. Toucha nechal slyšet, že se rozhodl je dnes vychytat. No tak je vychytal. Konkrétně pokryl dvě střely a pomohl domácím k druhému bodu do tabulky. Pochvalu si zaslouží i brankář hostů Luboš Peleška, který dnes chytal výborně. Tím mu rovněž přejeme k jeho nedávným 45 narozeninám!

Vítězstvím v penaltách jsme tak mohli důstojně oslavit postup do OP, před svými diváky. A nejen to, popřáli jsme i k jubilejním 50. narozeninám našeho hlavního sponzora Ládi Karase. Poslední zápas odehrajeme za týden ve Velharticích. Tím zveme všechny naše fanoušky na utkání a nejen tam. Po zápase máme tradiční dokopnou a tu my slavíme s našimi fanoušky.

FK BUDĚTICE - TJ ŽIHOBCE 2:2 (1:2) PK 3:2

Branky: 38. Melka Roman, 78. Novotný Martin - 2. Waldman Petr, 42. Josefík Jiří (vl.)

Rozhodčí: Staněk Luděk, ČK: Nemrava