FC Švihov - Budětice 2012 3:4 (1:1)

17. 4. 2016

Začátek utkání patřil hostům. Domácí útočníci nebyli v prvních minutách pro Budětice žádnou větší hrozbou. Na druhou stranu střed zálohy ovládali domácí. A tudy přišel i první gól zápasu. Švihovský středopolař celkem jednoduše prošel středem zálohy a těsně před vápnem vystřelil k pravé tyči budětické brankáře P. Touchy, který sice tuhle střelu ještě vyrazil, ale již nemohl reagovat na následnou dorážku švihovského D. Voráčka. 1:0. Odpověď hostů byla po necelých deseti minutách, po akci R. Melky se dokázal prosadit P. Janečka. 1:1. Druhý poločas byl pro diváky mnohem zajímavějším, nejdříve šli do vedení hosté. Po přihrávce Z. Frančíka utekl domácí obraně R. Melka a přesné zakončil. 1:2. Na to hosté odpověděli velmi rychle a dokonce otočili stav zápasu v 61. a v 63. minutě. 3:2. Jenže to se ani trochu nelíbilo neúnavnému záložníkovi Budětic R. Melkovi, který znovu po přihrávce Z. Frančíka dokázal svojí rychlostí předběhnout domácí obranu a přesně zakončit. 3:3. V dalších minutách byly lepší Budětice a po zásluze šly do vedení. Po centru z pravé strany se ve skrumáži dokázal prosadit budětický obránce J. Sekyra. Závěr zápasu byl (snad i trochu s ohledem na diváckou kulisu a časté otáčení skóre) dosti emotivní. Po regulérním souboji ve vápně, mezi brankářem domácích R. Trávou a budětickým záložníkem R. Melkou, švihovský gólman neudržel nervy na uzdě a byl za to odměněn žlutou kartou. To domácímu brankáři zřejmě nestačilo, za další hloupé a hlavně zbytečné vulgarismy směrem k rozhodčímu obdržel druhou žlutou. Emoce se zvedaly hlavně na straně domácích, kteří v tomto ohledu byli podporování švihovským "motivátorem trenérem“ Jiřím Schejbalblbem. Tohle myslím švihovskému fotbalu nyní příliš nepomáhá a to je určitě škoda, vzhledem k úspěchům tohoto klubu v minulých letech. V 93. minutě na polovině hřiště fauloval budětický M. Štěch, který byl následně atakován záložníkem domácích. Na to ovšem budětický M. Štěch reagoval nepřiměřeně, postrčil svého soupeře a byl po právu vyloučen. I tak si již hosté konec utkání pohlídali.

V tomto zápase jsme museli počítat s mnoha absencemi. Dlouhodobě M. Paroubek, F. Švehla, nyní D. Homolka, J. Josefík, J. Vinter a M. Krippel. K tomu přibyli ještě čtyři zdravotně indisponovaní na hřišti. Na začátek sezóny poměrně dost problémů. Pro někoho toto může vyznít jako laciná výmluva, pro někoho zase jako prostý fakt. Každopádně naše hra má v tuhle chvíli daleko k ideálu a to je taky fakt! I tak dnes můžeme mluvit o lepším zápase oproti tomu s V. Hydčicemi. Velký dík patří budětickým fanouškům, kteří vyslyšeli naši prosbu a tentokrát hodně a příjemně povzbuzovali! Koneckonců na zápas jel z Budětic přeplněný autobus. Na další utkání tedy budeme brát autobusy dva J. Povzbudivé bylo sledovat efektivní souhru obránce Z. Frančíka a záložníka R. Melky, druhý jmenovaný byl v tomto utkání jednoznačně rozdílovým hráčem zápasu. A také výměna postů V. Hozmana a V. Kordy svým způsobem prospěla. Oba si vedli, na méně tradičním místech, velmi dobře. Nebudu dnes negativně hodnotit slabší výkony některých našich hráčů. Vzhledem k jejich zdravotním indispozicím by to myslím nebylo fair. Jsem totiž rád, že vůbec nastoupili J

FC ŠVIHOV - FK BUDĚTICE      3:4 (1:1)

Branky: 18. Voráček David, 61. Brož Ondřej, 63. Voráček Václav – 27. Janeček Petr, 59.,66. Melka Roman, 73. Sekyra Jan.

Rozhodčí: Stach Vladislav, 80 diváků, ŽK 3:2, ČK 1:1 (85. Tráva Radek – 93. Štěch Martin )