Chudenice - Budětice 2012 6:2 (3:2)

1. 5. 2016

Chudenice mají na jaře velmi dobré výsledky, očekával se tak v souboji druhého s třetím tuhý boj. V 5. minutě dokázal chudenický J. Soupír poměrně snadno přelstít budětickou obranu. V samostatném úniku byl několik metrů před PÚ lehce přitažen za dres, k údivu všech se kopala penalta. Tu domácí S. Hodan se štěstím proměnil. V dalších minutách byli lepší domácí. Hosté nedokázali kombinovat, více diskutovali, než hráli a dělali v obraně velké chyby. V 20. minutě se pěkně trefil chudenický J. Soupír z hranice velké vápna. 2:0. Tentýž hráč dokázal sám přehrát budětickou obranu i v 25. minutě a znovu byl přesný v zakončení. 3:0. V 30. a 37. minutě byl ve vápně domácích dvakrát nedovoleně zastaven budětický Z. Chmelík. Obě penalty s přehledem proměnil kapitán hostů V. Korda a dostal tak Budětice znovu do zápasu.

Do druhého poločasu hosté nastoupili s odhodláním zápas otočit na svoji stranu. Dostali se v krátkém sledu do dvou gólových šancí. V té největší se na pravé straně uvolnil M. Krippel, našel na penaltě V. Hozmana, ten však svoji velkou šanci nevyužil. Pokud by proměnil, mohl se (samozřejmě i nemusel) zápas odvíjet úplně jinak. Ihned po té se na druhé straně dostal do dalšího úniku neúnavný J. Soupír. Budětický V. Korda se jej snažil ve skluzu zastavit, nešťastně však tím dokázal přelobovat svého gólmana. 4:2. A to byl zlomový okamžik zápasu. Hosté znervózněli a kazili jednu přihrávku za druhou. Naopak domácí získali potřebný klid a ovládli zápas. V 72. minutě si hosté dali další vlastní branku obráncem J. Sekyrou. V 90. minutě domácí dokonale srazili hosty na kolena po akci po levé straně, kdy se znovu prosadil J. Soupír. Chudenice dnes hrály opravdu dobře, klobouk dolů. Stínem tak dobrého výkonu domácích bylo několik nesmyslných ataků některých chudenických „fotbalistů“. I tak bylo jejich vítězství nejen výsledkově jednoznačné, ale hlavně i zasloužené.

Na jaře se nám pořád nedaří najít ideální formu. Naše dosavadní výhry (snad kromě té s oslabenými Janovicemi) nebyly zatím nikterak přesvědčivé. Musela tedy zřejmě přijít facka, ta přišla a pořádná. Naše obrana tentokrát naprosto vyhořela, v záloze nás domácí přehrávali a v útoku jsme rozhodně nebezpeční nebyli. Zápas se nám po všech stránkách nepovedl. V minulosti nám ale podobné příběhy s tak děsivým koncem vždy pomohly a následně jsme se zvedli. Doufejme, že tak tomu bude i tentokrát. Musí to prostě odnést příští týden Bezděkov. Výmluvy na to, že teď máme hodně absencí nejsou na místě, musíme prostě bojovat!!!

Hodnocení:

J. Vinter-2, M.Krippel-2, ostatní-4-

S. CHUDENICE - FK BUDĚTICE 6:2 (3:2)

Branky: 6. Hodan Stanislav (pen.), 20. Soupír Jan, 25. Soupír Jan, 72. Fremuth Václav, 90. Soupír Jan - 30. Korda Václav (pen.), 37. Korda Václav (pen.), 46. Korda Václav (vl.)

Rozhodčí: Petličarovský Ivan,  120 diváků, ŽK 4:4.

Náhledy fotografií ze složky Chudenice - Budětice2012 (6:2)