Budětice 2012 - Zavlekov 3:2 (3:0)

15. 5. 2016

Již předzápasová příprava domácích a hostů byla hodně odlišná a dalo se očekávat, že tohle může být pro domácí výhodou a také i bylo. Budětice vstřelily zatím nejrychlejší gól ve své dosavadní, krátké historii a to v 50 vteřině utkání, kdy se ke střele z levé strany dostal budětický obránce V. Korda. Brankář M. Špitalský jeho střelu vyrazil jen před sebe a při dorážce byl úspěšný budětický P. Janečka. 1:0. V 16. minutě poslal D. Chmelík do šance R. Melku a ten zakončil přesnou střelou při zemi. 2:0. V 27. minutě domácí předvedli velmi pěknou kombinaci, na jejímž konci byl opět R. Melka, tentokrát zakončením pod břevno. 3:0. Následně šel sám na brankáře budětický D. Chmelík, v zakončení však neuspěl. I dalších minutách se hrálo na polovině hostů, domácí dobře kombinovali již od zadních řad a mohli i skóre navyšovat.

Do druhé půle byl v očekávání brankostroj Budětic, zůstalo však jen u toho očekávání. Domácí polevili a pustili tak do hry Zavlekov. I přesto si domácí dokázali vytvořit sérii velkých, gólových šancí, které nepochopitelně zahazovali. Sám před brankářem se dvakrát objevil R. Melka a také M. Krippel, dále J. Tušinovský i J. Sekyra. Jak se říká, nedáš, dostaneš. Hosté z prvního ohrožení branky domácích, v tomto utkání, dokázali skórovat. Konkrétně D. Hlavinem v 77. minutě. Dvě minuty na to zavlekovští vystřelili znovu povedeně a znovu gól. 3:2. Z naprosto jednoznačného zápasu se najednou stalo drama, které si diváci jistě „užili“. Závěr zápasu si však domácí již pohlídali.

Pokud opomeneme dva zbytečné góly ke konci utkání a velké množství neproměněných šancí, považuji toto utkání z hlediska herního projevu (a především pak v první půli) za povedené. Už jenom z pohledu předchozích vzájemných zápasech se Zavlekovem, ve kterých se nám nikdy nedařilo. Pro nás z tohoto zápasu každopádně plyne celkem dobré ponaučení, že fotbal se hraje až do závěrečného hvizdu. Po pravdě řečeno, tentokrát nám nepomohla ani řada střídání, při kterém střídající hráči nenahradili střídané, ….bohužel. Za týden náš čeká těžký zápas v Mochtíne, pojeďte nás podpořit, na utkání jedeme znovu autobusem!!!

V celkovém hodnocení našich hráčů tentokrát nelze přehlédnout velmi dobrý výkon V. Hozmana. Ostatní hráči, především pak prvního poločasu-2.

FK BUDĚTICE - S. ZAVLEKOV 3:2 (3:0)

Branky: 1. Janečka Petr, 16. Melka Roman, 27. Melka Roman - 77. Hlavin David, 79. Zahálka Richard

Rozhodčí: Bala Petr, 130 diváků , ŽK 0:2