Budětice 2012 - V. Hydčice 3:2 (1:1)

10. 4. 2016

Budětice byly v tomto utkání jasným favoritem. Pohledem na tabulku i některými výsledky z předchozích utkání. Pokud Budětice vládly ve všech předchozích zápasech v úvodech utkání, a to i těch přípravných, tak v sobotu ne. Efektivita domácí ofenzivy byla na nule, více aktivní směrem dopředu byla budětická obrana. Množství pokažených přihrávek a nedostatek pohybu domácí degradovali i nesourodou hrou v útoku. Hrál se oboustranně nepohledný fotbal. V době, kdy se zdálo, že Budětice ovládnou zápas, přišel protiútok hostů. Domácí obránce J. Josefík podběhl míč a do akce pustil hydčického matadora V. Melíška. Ten prošel celkem hladce přes tři středopolaře Budětic a po faulu zajistil pro hosty volný přímý kop. Ten hydčický V. Hlaváč zahrál parádně. Ze vzdálenosti téměř dvaceti metrů „vymetl“ šibenici brankáře P. Touchy.  0:1. Na to domácí zareagovali pohotově. Po rohu a přesné hlavičce V. Kordy. 1:1. V závěrečných minutách byli lepší hosté a také, mimochodem i po chybě domácího brankáře, blízko k vedoucímu gólu. Skóre se ale měnilo na druhé straně a to po akci středem hřiště, na jejímž konci byl R. Melka. 2:1. Domácí v prvním poločase rovněž neproměnili dvě velké šance, konkrétně útočníci P. Janečka a V. Hozman.

I začátek druhého poločasu byli o něco nebezpečnější hosté. V 61. minutě ale chyboval hostující brankář V. Ondřejíček, jehož obral o míč důrazný budětický útočník P. Janečka. Vzápětí však nepochopitelně minul prázdnou branku, nutno dodat v těžké pozici. Od té chvíle hosté výrazně přidali a bylo asi jen otázkou času, kdy vyrovnají. Aby to neměli tak těžké, vyrovnání pro ně připravil svou chybou domácí stoper J. Sekyra. Hosté z této akce nastřelili tyč, odražený balón již bez problémů dopravil do sítě M. Hlaváč. 2:2. Po vstřelené brance se opět hra otáčela, tentokrát ve prospěch domácích, kteří se konečně „probudili k pohlednějšímu fotbalu“. V 80. minutě byl ve vápně podražen budětický R. Melka a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil L. Fiala. 3:2. V dalších minutách mohli domácí své skóre navyšovat. Ve slibné pozici se objevil V. Hozman a také P. Janečka, který se neprosadil v akci sám na brankáře. V nastaveném čase si již domácí těsný náskok pohlídali.

Dnes jsme sehráli nepochybně nejhorší zápas jara a to včetně přípravných duelů. Tři body těší, ale výkony některých hráčů byly viditelně špatné. Nemohu kritizovat jen chybu či chyby obránců. V útoku sice došlo v závěru k velkému zlepšení. Jenže co naplat, útočníci musí své šance proměňovat a proto není možné jejich výkony (dejme tomu třeba i snaživé) hodnotit pozitivně. Bylo by zbytečné z toho dělat nějaké větší závěry, zápas se prostě nepovedl. To ale neznamená, že bychom se mohli nějak chválit, takže:

Hodnocení:

Toucha-3, Josefík-4, Korda-2, Sekyra-3, Fiala-2, Homolka-2 (Krippel-3), Frančík-3 (Chmelík D.-3), Štěch-4, Melka-2N, Hozman-3, Janečka-3

FK BUDĚTICE 2012 - TATRAN V.HYDČICE 3:2 (2:1)

Branky: 19. Korda Václav, 33. Melka Roman, 80. Fiala Luboš (pen.) - 17. Hlaváč Marek, 67. Hlaváč Marek

Rozhodčí: Abraham Josef, 130 diváků, ŽK 3:0.