Budětice 2012 - Plánice 5:1 (2:1)

27. 3. 2016

Jednoznačný výsledek, vysoká návštěva, korektní hra. Z pohledu Budětic doslova idylka. Jenže samotný průběh až tak jednoznačný nebyl, alespoň ne prvních patnáct minut. Hned ve druhé minutě udělali domácí chybu v obraně. S následným brejkem však pláničtí nenaložili nejlépe. V dalších minutách se hrál oboustranně nepřesný fotbal. Toho využívali lépe hosté, kteří v záloze vyhrávali většinu soubojů a dostávali se blízko k vápnu domácích. Plánice v tu chvíli byla na hřišti lepším týmem. Obrat nastal v cca. 15 minutě. První slibnou příležitost domácích připravil pro R. Melku záložník Z. Frančík. Prvně jmenovaný ale při svém zakončení reagoval ukvapeně a plánického brankáře příliš neprověřil. Lépe si počínal ve 22. minutě budětický P. Janečka, který již plánického M. Zelenku dokázal překonat. Sice tak trochu „ušmudlaný“ gól, každopádně 1:0. V 36. minutě domácí povedeně zahráli rohový kop, při kterém se hlavou trefil přesně k tyči V. Hozman. 2:0. I v dalších minutách měli blíže ke vstřelení branky domácí. Po hlavičce V. Kordy a později po střele znovu V. Kordy (zřejmě nejlepšího hráče sobotního utkání) dvakrát zachraňoval na brankové čáře domácí obránce. Hosté se dostali ke slovu těsně před koncem poločasu. Budětice nevyřešily zrovna ideálně své autové vhazování a po individuální akci L. Pláničky hosté korigovali poločasové skóre na 2:1.

Druhý poločas již byl jednoznačnější. V 49. minutě se prosadil „sváteční hlavičkář“ R. Melka 3:1. Tím v podstatě rozhodl zápas. Na zvrat již pláničtí síly neměli. Naopak domácí skóre navyšovali. V 60. minutě se střelou z vápna dokázal prosadit domácí obránce J. Sekyra, přesně k pravé tyči bezmocného plánického gólmana. 4:1. Následně nebyla uznána pohledná branka domácího V. Hozmana, pro odmávaný ofsajd (dle některých přihlížejících se o postavení mimo hru nejednalo). Ale spíše věřme plánickému pomeznímu, koneckonců podstatné to pro vývoj utkání rozhodně nebylo. V 79. minutě se dostal ke střele ze střední vzdálenosti budětický R. Melka a orazítkoval břevno. Z následné dorážky se dokázal prosadit P. Janečka. Ten svůj hattrick mohl zkompletovat po akci důrazného J. Sekyry. V situaci sám na brankáře však neuspěl. Konec zápasu se po té jen dohrával a domácí si tak mohli dovolit bavit diváky poměrně riskantními kombinacemi na vlastní polovině.

Vstup do soutěže nám vyšel nad míru dobře. Divácká návštěva velmi příjemně překvapila. Z úvodního dobrého výsledku žádné velké závěry dělat nebudeme, to by nebylo rozumné. Čeká nás totiž ještě hodně dlouhá cesta, abychom tuhle sezónu mohli vyhodnotit jako úspěšnou. Za týden v Dešenicích bude jasněji v tom, jaké další ambice tenhle tým může mít. Spolehnout se zřejmě znovu můžeme na početnou diváckou podporu a tu každopádně nesmíme zklamat. Fanouškům opět děkujeme, stejně jako rozhodčímu J. Javorskému za kvalitní výkon a v neposlední řadě plánickému týmu za korektní hru (hrálo se bez karet), kterému budeme přát hodně štěstí v jarní části soutěže.

Těsně po zápase jsme mohli důstojně oslavit narozeniny našeho stále mladého brankáře P. Touchy (krásná čtyřicítka), kterému přejeme ještě hodně odchytaných zápasů, hodně vychytaných nul, hodně shozených kil J a především pak hodně zdraví a štěstí i mimo ten fotbalový život. FK

FK Budětice - S. Plánice 5:1 (2:1)

130 diváků Rabí

Branky: 22. Janečka Petr, 36. Hozman Václav, 49. Melka Roman, 60. Sekyra Jan, 79. Janečka Petr - 44. Plánička Lukáš

Rozhodčí: Javorský Josef.