Budětice 2012 - Bezděkov 4:0(1:0)

8. 5. 2016

Domácí v minulém zápase vysoce prohráli v Chudenicích a chtěli svůj totální výpadek odčinit, hlavně na domácím hřišti a před svými diváky. Podle toho také začátek zápasu vypadal. Budětičtí svého soupeře přitlačili na jejich polovinu, ovšem v zakončení byli v úvodu hodně nepřesní. V 20. minutě se na pravé straně pěkně uvolnil D. Chmelík a následně vyslal do šance R. Melku, který zakončil přesně pod břevno. 1:0. I v dalších minutách byli výrazně lepší domácí, jenže svoje velké šance trestuhodně neproměňovali.

Druhý poločas měl vyznít jednoznačný pro domácí, jenže nevyzněl. Budětice nepochopitelně polevily a do hry se tak dostal Bezděkov, který byl v prvních patnácti minutách druhé půle lepším týmem, ovšem bez šancí. Budětice ale mají trumf se jménem R. Melka, který byl v 57. minutě dnes podruhé úspěšný v akci sám na brankáře. 2:0. Tenhle gól domácí znovu doslova postavil na nohy a začal se hrát fotbal, který mohl diváky bavit. V 77. minutě domácí předvedli parádní kombinaci ve středu hřiště, na jejímž konci byl D. Homolka. Domácí středopolař vymyslel přesnou přihrávku pro M. Novotného, který dokázal po zemi překonat brankáře hostů a zvedl ze židle všechny fanoušky Budětic. Jestli domácí fandové někomu přáli branku, tak to dnes bylo právě budětickému „Ibrovi“. 3:0! Čtyři minuty před koncem dokonal svůj dnešní hattrick R. Melka. 4:0.

Naši hráči si včas uvědomili, že pokud by hráli podobně jako minulý týden v Chudenicích tak na špičce tabulky nemají co dělat, spíše naopak. Pokud přivřeme oči nad prvními patnácti minutami dnešního, druhého poločasu, resp. hodně přivřeme oči, tak první poločas a druhá polovina toho druhého byla z naší strany zřejmě nejpovedenějším výkonem jara. Tři branky R. Melky nejde jen tak přehlédnout, tohle je prostě velký nadstandard. Osobně chci ale i zmínit hru D. Homolky v jarních zápasech, který jak se zdá pomalu zaceluje dlouhodobé výpadky Budětic, stran konstruktivní hry, ve středu zálohy. Za týden nás čeká Zavlekov, se kterým se nám v minulosti nikdy nedařilo. Tak to snad tentokrát změníme, máme totiž zavlekovským co vracet!!!