Velké Hydčice - Budětice 2012 1:1 (1:1) PK 3:4

29. 3. 2015

Budětičtí diváci přijeli znovu podpořit své hráče ve velkém počtu a čekali od nich více, než se v prvním poločase nakonec dočkali. Domácí V. Hydčice v minulém kole "smetli" Dešenice pěti brankami (již v prvním poločase!), Budětice zase dali šestku Ž. Rudě a tím byl tuto sobotu ofenzivní zápas v očekávání. Opak se stal pravdou. Oba týmy nabídly svým divákům spíše podprůměrný fotbal. Indičtí uspávači hadů by to asi lépe nezvládli.

Domácí si zřejmě byli vědomi fyzických dispozic mladších hráčů Budětic a k tomu i přizpůsobili taktiku. A dobrou taktiku. Dokonce byli v prvním poločase nebezpečnějším týmem. Hydčický L. Marek ukázal několikrát budětickým obráncům, že fotbal se hraje také hlavou a byl nejnebezpečnějším hráčem na hřišti. První velkou šanci ale měli hosté. Po standardní situaci se dokázal uvolnit ve vápně budětický P. Janečka, který trefil tyč domácí branky. Z této akce hosté vytěžili PK po faulu na J. Sekyru. Sebejistý L. Fiala nedal domácímu brankáři žádnou šanci. 0:1. Devět minut před poločasem domácí skóre srovnali. H. Marek šel odvážně do souboje s budětickým brankářem a byl v něm rychlejším a rozhodně i důraznějším. 1:1.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s jasným cílem, rozhodnout utkání ve svůj prospěch a přitlačili domácí na jejich polovinu. Po rohových kopech se dostali do jasných šancí, v 60. minutě M. Štěch a v 70. minutě P. Janečka. Ani jeden z nich však své příležitosti nevyužil a šly se kopat penalty.

V prvním kole penaltového rozstřelu byli úspěšní oba exekutoři. V tom druhém domácí hráč přestřelil branku. Hosté penalty zvládli na výbornou! V páté sérii vychytal domácího střelce brankář Budětic P. Toucha. Částečně tím odčinil svoji chybu z prvního poločasu a pomohl tak svému týmu k druhému bodu.