Jdi na obsah Jdi na menu
 


Švihov - Budětice 2012 0:5 (0:1)

7. 6. 2015

V předposledním utkání sezóny potřebovali domácí nutně bodovat, neboť jsou v přímém ohrožení sestupu z III. třídy. Budětice naopak podobné starosti nemají, nicméně chtěli svým fanouškům ukázat, že předchozí méně povedené zápasy umí nahradit těmi atraktivními. Pokud někdo čekal, že se v úmorném vedru bude hrát opatrný a úsporný způsob hry, musel být překvapen. Hosté od začátku nasadili ostré tempo a měli i několik příležitostí k vedení. V páté minutě se dostal do velké šance R. Melka, střelou na zadní tyč však minul branku domácích. O několik minut později se, po dobře zahrané standardní situaci, dostal do šance F. Švehla. Hlavou však těsně minul. V 37. minutě již byli budětičtí úspěšní. Rohový kop zahráli hosté víc než dobře. Z nacvičené standardní situace se dokázal prosadit V. Korda. Stoper hostů, který v tomto utkání doslova exceloval.

Po první brance domácí znatelně přidali a ve snaze o vyrovnání byli lepším týmem, který se i dostával k zakončení. Na tenhle zápas se ale dobře vyspal brankář Budětic J. Vinter. V posledních pěti minutách prvního poločasu měli domácí dvě velké šance. Jenže co naplat, gólman Budětic naznačil domácím, že tudy cesta prostě nevede a několika skvělými zákroky podržel svoji obranu.

Do druhého poločasu hosté nastoupili s odhodláním, že těsný náskok bránit celých 45 minut by nebylo rozumné a byli překvapivě znovu agilnějším týmem. V 70. minutě J. Sekyra trefil přesný centr na P. Janečku a ten se hlavou nemýlil. 0:2. To domácí evidentně probudilo a o nebezpečné situace na polovině hostů nebylo nouze. J. Vinter však situace řešit uměl a tam, kde být nestihl, měl alespoň dobře postavené tyče. V 85. minutě si R. Melka vzpomněl, že v Bezděkově utekl celé obraně a že tu švihovskou ještě podobným způsobem „neurazil“. Utekl tedy i té švihovské a po svém i zakončil. 0:3. Krátce na to se v dresu Budětic vůbec poprvé objevil nováček J. Adamec. Přestože Jirka s fotbalem teprve začíná, dokázal, že může být pro Budětice platným. Svým důrazem vybojoval na polovině hřiště míč a přesnou přihrávkou vyslal R. Melku do šance. A tenhle „mazák“ už věděl, jak s tím naložit. 0:4. V samotném závěru zápasu již domácí působili poněkud odevzdaně a dali prostor hostům k další šanci. Konkrétně z přímého kopu, který L. Fiala trefil víc než pěkně (najdete ve fotogalerii). Střela z osmnácti metrů mířila přesně do pravého rohu domácí branky. A (ne)populární „bůr“ byl na světě.

Řekněme si to upřímně, pět gólů si domácí rozhodně nezasloužili. Naopak my jsme měli několikrát štěstí. I tak jsem přesvědčen, že pokud by domácí v tomto zápase dokázali skórovat, ani to by jim nepomohlo. Budětická vůle po vítězství byla větší, o tom nemůže být pochyb. Nebudu tak v hodnocení negativně hodnotit hráče, kterým se momentálně příliš nedaří. Nebylo by to fér, rozhodně nic nevypustili, bojovali a oni sami hodně chtějí, aby šly jejich výkony nahoru. A to by se mohlo stát již v posledním zápase sezóny s Dešenicemi.

Hodnocení:

Vinter-1N, Štěch-2, Švehla-2 (Paroubek-1), Korda-1 (Tušinovský), Josefík-2, Sekyra-2, Frančík-1 (Pařízek), Fiala-2, Melka-1, Chmelík-2 (Krippel-2), Janečka-1 (Adamec)

Branky :   37.  Korda Václav, 70. Janečka Petr, 85. a 88.  Melka Roman, 90. Fiala Luboš

Rozhodčí  Košina , ŽK 1:4, diváků 60 .

 

TABULKA

Rk.

Tým