Budětice 2012 - Železná Ruda 6.2 (2:2)

23. 3. 2015

ZNOVU OBROZENÁ DVOJICE MELKA - JANEČKA V SOBOTU ŘÁDILA

Od prvních minut bylo jasné, že ani jeden z týmů nechce v tomto utkání hrát defenzivně.Již v 5. minutě poslal do šance přesnou přihrávkou L. Fiala domácího útočníka P. Janečku. 1:0. Hosté dokázali reagovat brzy. Jejich šanci z 15. minuty vyrážel na velkém vápně jen před sebe brankář J. Vinter. V nepřehledné situaci se lépe zorientovali hosté a přes avizovaný ofsajd vstřelili branku, která byla následně uznána. 1:1. Od té chvíle domácí přidali a byli blíž ke vstřelení branky. To se ale povedlo na druhé straně hostům. V 32. minutě zahrávali, z úhlu, přímý kop. Domácí brankář v té chvíli zřejmě zaspal a nechal se překvapit střelou, která byla trefená naprosto ideálně. 1:2. Na tuto situaci domácí reagovali "hrou na riziko". Těsně před přestávkou zahrával přímý kop domácí J. Sekyra. Útočníci P. Janečka a V. Korda vytvořili tlak na obranu hostů a ta po chybě kapitulovala. 2:2.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s velkým odhodláním. Hosté chvílemi působili fotbalovějším dojmem, s přibývajícími minutami ale také unavenějším dojmem. Dvojice R. Melka a P. Janečka dokázala obraně hosté hodně zatápět. Nutno podotknout, že díky dobře fungující záloze, která vytvářela slibné příležitosti jak na běžícím pásu. Toho využil v 61. a 67. minutě přesným zakončením budětický sniper P. Janečka. Ke konci zápasu hosté naprosto "odpadli" fyzicky a domácí se dostávali do dalších příležitostí. V 79. minutě se dostal do šnace R. Melka a sám na brankáře proměnil. 5:2. O minutu později se prosadil i "sváteční" střelec M. Štěch a udělal tečku za zápasem. 6:2.

Budětice v přípravných zápasech ani jednou neprohráli, svými výkony však příliš nepřesvědčili. Dnes tomu bylo naopak. Obrana i záloha plnili to, co od nich bylo očekáváno a autor hatricku P. Janečka to, co od něj bylo slíbeno :-) Osm branek se muselo početné, divácké návštěvě líbit. Příští týden jedeme na zápas do Velkých Hydčic. Autobus na toto derby bude odjíždět v 13.45 z Budětic a v 13.50 z Rabí.

Hodnocení:

Jiří Vinter-3, Paroubek-2, Švehla-2, Sekyra1N, Josefík-2, Krippel-3 (Šimáček-2), Melka-1, Korda-2 (Chmelík D.), Fiala-1 (Tušinovský), Štěch-1, Janečka-1 (Jindřich Vinter)

zvolte sami nejlepšího hráče domácích

na sumavanetu máme také zmínku - viz. odkaz

BUDĚTICE - Ž.  RUDA  6:2 (2:2)

Branky: 5., 61. a 67. Janečka Petr, 44. Sekyra Jan, 79. Melka Roman, 79. Štěch Martin - 15. Duda Jaroslav, 32. Greiner David. Rozhodčí : Anšlág Petr ze Str.Hostic. ŽK 2:2,. Diváků 150

Náhledy fotografií ze složky Budětice2012 - Železná Ruda (6:2)