Budětice 2012 - Milčice 5:1 (2:0)

17. 5. 2015

Milčice přijely na hřiště do Rabí oslabené, s cílem inkasovat co nejméně branek a pokud možno si neodvést nepopulárního bůra. To se jim však nepoštěstilo, bůra si nakonec odvezly. Domácí od začátku měli převahu. Hlavně od zadních řad, ve středu pole, efektivita v útoku však poněkud chyběla. A to je problémem Budětic několik posledních zápasů. V 14. minutě byl ve vápně sražen V. Korda a kopala se penalta. Tu s klidnou hlavou proměnil Z. Frančík. V 24. minutě se prosadil i P. Janečka, který se vrátil na hřiště po dlouhé pauze, a ta se na jeho celkovém výkonu pochopitelně projevila. Od 30. minuty domácí znatelně polevili. Nepochopitelně se spokojili s dvoubrankovým vedením a do zakončení se příliš netlačili.

Druhý poločas začal podobně. Budětice sice posílily útok, ani to však příliš nepomohlo. Obrat nastal až v cca. 65. minutě, kdy se domácí konečně probudili a zesílili tlak na soupeře. Výsledkem byla série neproměněných šancí P. Janečky, V. Kordy a především pak L. Fialy. Ten nedokázal skórovat, nikým neatakován, z osmi metrů do zcela odkryté branky. Těsně nato však L. Fiala svůj prohřešek odčinil. A to výstavní střelou z osmnácti metrů. 3:0. V tu dobu se již hrálo jen na polovině hostů a další navyšování skóre bylo jen otázkou času. V 83. minutě dobře zahrál nacvičený signál z rohu R. Melka a Z. Chmelík již neměl příliš práce dopravit hlavou míč do branky. 4:0. Krátce na to se uvolnil po pravé straně agilní J. Josefík, který překvapil milčického brankáře a navýšil skóre na, diváky tolik žádaných, pět branek. Domácí však chybovali v závěru utkání a trochu si tak „pokaňkali“ jednoznačný výsledek. Dvě minuty před koncem rozehráli hosté standardní situaci střelou na brankáře J. Vintera. Ten ji vyrazil pouze před sebe. Tím doslova trefil hlavu milčického J. Chládka (nepokrytého Z. Chmelíkem) a ten celkem pohodlně upravil skóre na konečných 5:1.

Hosté přijeli na Budětice se zcela obměněnou sestavou. Plnou mladších hráčů, kteří předvedli poměrně sympatický výkon. Především v rychlosti dokázali domácí převyšovat. Naštěstí ne ve fotbalovém umění a to dnešní zápas rozhodlo. Pokud však tento milčický tým setrvá v tomto složení, bude mít v dalších ročnících velkou šanci hrát znovu o postup do III. třídy. My jsme sice hráli chvilkami pohledný fotbal, nicméně přechod do útoku se stále jeví tak trochu nedokonalým. Hráli jsme systémem „povolit – přitáhnout“. Ale těch momentů povolit bylo na můj vkus až příliš. Za týden jedeme do Týnce, který doma ještě neprohrál. Pokud chceme změnit tuto statistiku, budeme muset mnohé upravit. A to s největším pravděpodobností i rozestavění v sestavě. Všichni sledujeme tabulku a víme tak, co by případná výhra v Týnci znamenala. Minimálně by se na tu tabulku pěkně koukalo :-)

Dnes nikdo výrazně nezklamal, ale ani neoslnil. Hodnocení hráčů by tak bylo až příliš nudné. Nechme tedy rozhodnout ostatní v naší anketě -- http://hlasov.at/lih3

Branky: 14. Frančík Zdeněk, 24. Janečka Petr, 70. Fiala Luboš, 83. Chmelík Zbyněk, 84. Josefík Jiří - 88. Chládek Josef.

Rozhodčí Javorský - Pressl.Pena, ŽK 1:1, diváků 80.