Budětice 2012 - Kašperské Hory 1:0 (0:0)

5. 4. 2015

Do zápasu s těžkým soupeřem z Kašperských Hor nastoupili domácí s několika změnami v sestavě. A v celkovém součtu obou poločasů se ukázalo, že sestava Budětic z prvního poločasu byla pro hosty větším oříškem, než se možná očekávalo. Hráči, v poločase střídaní, rozhodně svým výkonem nezklamali.

Hosté celý zápas hýřili skvělým pohybem, což dělalo domácím značné problémy a často nestíhali pokrývat ofenzivu hostů. I přesto byli, v prvním poločase, blíže ke vstřelení branky domácí. V 10. minutě se na hranici PÚ uvolnil domácí P. Janečka a jeho povedenou střelu zastavila tyč. Další větší šance se již do konce poločasu neobjevily a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhého poločasu domácí udělali hned tři změny v sestavě a byl v očekávání ofenzivnější způsob hry Budětic. Ten také přišel. V prvních pěti minutách domácí na hřišti jasně dominovali. Od páté minuty však převzali iniciativu hosté. Do vyložených šancí se ale příliš nedostávali. Obrana Budětic pracovala víc než dobře a hosté tak mohli většinou zakončovat jen ze střední vzdálenosti. Obzvláště přes jistého F. Švehlu cesta vést nemohla. V 75. minutě si svoji slabší chvilku vybral brankář Budětic P. Toucha. Střelu z větší vzdálenosti neudržel v náručí, vzápětí však hbitým zákrokem (jako by mu bylo dvacet wink) dokázal situaci vyřešit. A za to si vysloužil příjemný aplaus diváků. Ti byli od té chvíle dvanáctým hráčem Budětic. A možná i to bylo příčinou obratu! Hosté znatelně polevili a začali spíše bránit bezbrankový výsledek. Domácí vycítili svoji šanci, zvýšili tempo, ale série volných, přímých kopů k brance nevedla. Tak se toho prostě chopil Komár. „Hele, já moc ty penalty nemusim“ jak se později nechal slyšet P. Janečka a raději tak rozhodl utkání těsně před jeho koncem. Konkrétně v 89. minutě, kdy ve středu pole vybojoval zdánlivě ztracený míč domácí J. Šimáček. Následně D. Chmelík vyslal do šance P. Janečku a hvězda sobotního odpoledne byla na světě yes 1:0!!!

Vítězství Budětic bylo šťastné a pro domácí příjemné. Ne však pro hosty. Ti se představili ve velmi dobrém světle. A již jen za svoji korektní hru si bod za remízu zřejmě zasloužili. Budětice ze tří zápasů vytěžili osm bodů a cesta nahoru v tabulce se zdá být otevřená! Chceme-li ale být i v další části úspěšní, budeme pro to muset také něco udělat. Takže konec slavení, v neděli to pojedeme „nandat“ oblíbenému soupeři ze Zavlekova. Tím zveme naše věrné fanoušky, kterým zároveň děkujeme za skvělou podporu.