Budětice 2012 - Hartmanice 1:5 (0:2)

19. 4. 2015

Na začátku utkání nic nenaznačovalo tomu, že na hřišti v Rabí hraje leader tabulky. Budětice svého soupeře dokonale zaskočily a byly lepším týmem, který předvedl řadu pohledných kombinací. To se však, po úvodních pěti minutách, změnilo a na hřišti začaly dominovat Hartmanice. Klíčové momenty se odehrály již ve dvacáté minutě. V té byl nejdříve vyloučen J. Šimáček, po slovní urážce rozhodčího. Těsně na to došlo (podle mého názoru) k hrubé chybě rozhodčího Prsla. Ten neodpískal evidentní faul na brankáře, z čehož hosté vytěžili důležitou první branku. 0-1. V početní převaze hosté postupně zvyšovali tlak a přidali i další gól. Po prvních 45 minutách to bylo 0-2.

Do druhého poločasu domácí vstoupili odvážně, s odhodláním výsledek změnit. A to i přesto, že hráli v deseti. Nicméně skóre navyšovali hosté. Gól na 0-3 byl zřejmě tím zlomovým. Nutno dodat, že padl po sporné situaci, kdy (podle mého názoru) rozhodčí opět „přehlédl“ útočný faul hostů. Následně domácí již otevřeli hru a hartmaničtí dokázali ještě dvakrát snadno skórovat, po chybách a nedůslednosti obranců a brankáře Budětic. Domácím se podařilo alespoň korigovat gólem J. Tušinovského, z 82. minuty. 1-5.

I přes pět obdržených branek, bych paradoxně vyzdvihl výkon některých obránců Budětic, konkrétně F. Švehly a D. Homolky.

Hartmanice v tomto zápase předvedly velmi dobrý výkon. Budětice sice „schytaly“ debakl, nicméně se za svůj výkon (snad kromě té zbytečné ČK) nemusí stydět. Rozhodčí (podle mého názoru) výrazně ovlivnil průběh zápasu, nicméně nebyl strůjcem prohry domácích. Hartmanice by tento zápas vyhrály, s velkou pravděpodobností, i kdyby Budětice hrály v plném počtu a rozhodčí byl bezchybným. Zkrátka byly v tomto utkání lepším týmem.

BUDĚTICE – HARTMANICE 1:5(0:2)

Branky: 82. Tušinovský Jan - 24.vlastní, 37. Zetocha František, 55. a 68. Sládek Petr, 60. Soudek Lukáš.  Rozhodčí Pressl, ŽK 3:2 CK 1:0 (Šimáček Jan), diváků 130.

Náhledy fotografií ze složky Budětice2012 - Hartmanice (1:5)