Budětice 2012 - Dešenice 1:1 (PK 4:1)

14. 6. 2015

Dešenice přijely do Budětic se značným zpožděním, za to v plné sestavě a v očekávání zajímavého zápasu. Budětice v prvních deseti minutách předvedly jeden ze svých nejlepších výkonů sezóny. V 3. minutě se do velké šance dostal P. Janečka, střelou z 11 metrů však brankáře Dešenic příliš nevyděsil. Dvě minuty na to P. Janečka znovu zahodil svoji šanci, hlavičkou tři metry od brankové čáry. V 10. minutě se, po rohovém kopu, nedokázal prosadit D. Homolka. V 12. minutě domácí již svoji šanci využili. P. Pařízek rozehrál volný přímý kop a po nejistém zákroku dešenického brankáře šli domácí do vedení. 1:0.  Od této chvíle hosté přidali a následujících dvacet minut byli nebezpečnějším týmem. Dešenický J. Poupa byl k neudržení a jako jediný z týmu hostů dokázal těžce zatápět obráncům Budětic. Domácí brankář P. Toucha však jeho střelecké pokusy s přehledem kryl. Do kabin se šlo za těsného náskoku domácích. Do druhého poločasu odstoupil ze zápasu domácí sniper P. Janečka a za dalších 15 minut začal „seriál“ vynucených střídání jednotlivých hráčů Budětic, což se na výkonu domácích evidentně projevilo. Dešeničtí přidali a změna skóre byla otázkou času. V 72. minutě se po závaru ve vápně prosadil J. Mazánek. V následujících minutách Budětice naprosto odpadly a jeden z nejlepších ofenzivních hráčů Budětic tak byl paradoxně střídající gólman J. Vinter, v roli útočníka. I tak se ale šance objevily na obou stranách. Ty dešenické kryl dnes skvělý P. Toucha, naopak velké šance domácích neproměnili J. Tušinovský a L. Fiala. Nerozhodný a v určitých ohledech i spravedlivý výsledek skončil remízou a šly se kopat penalty.

Tohle byla ale one man show Pavla Touchy. Když řekne, že tohle prostě vyhraje, tak nemluví do větru. Vychytal střelce Dešenic a pomohl domácím ke dvěma bodům. Nutno dodat, že zásluha je i na straně všech čtyř domácích exekutorů PK – L. Fiala, J. Sekyra, V. Korda, R. Melka.

Zápas to byl dvou rozdílných poločasů, alespoň z pohledu našeho výkonu. Zatímco v tom prvním jsme ukázali divákům, že fotbal hrát umíme, ve druhém jsme úplně propadli a spíše počítali minuty do konce zápasu, abychom udrželi remízový stav. Je jasné, že to bude znít jako laciná výmluva. Nicméně musím dodat, že jsme v sobotu postrádali několik klíčových hráčů základní sestavy a čtyři nucená střídání, ve druhém poločase, nám na kvalitě dost ubrala, o tom nemůže být pochyb. Nikdo se ale nebude ptát na to, jaký byl průběh tohoto zápasu, ale jak jsme se umístili v konečném pořadí. Například naši dva rivalové – Zavlekov, Milčice, v loňském ročníku, společně s námi postupující ze IV. třídy, skončili na posledních dvou místech. Zatím co my jsme skončili na čtvrtém místě. A to je naše jasná odpověď. My jsme Budětice!!!