Soběšice - Budětice 2012 - 0 : 5

15. 9. 2013

Zápas Budětice 2012 – Soběšice, souboj prvního s posledním, měl být jednoznačnou záležitostí. Výsledkově také byl, první poločas se ale Budětice jako leader tabulky nepředvedly, i přestože v zápase dominovaly. Soběšice totiž nepůsobily jako soupeř, který by chtěl klást větší odpor. V 10. minutě skórovali hosté poprvé, po ose M. Štěch a Z. Chmelík, gól však pro odmávaný ofsajd uznán nebyl.

Hosté i v dalším průběhu byli lepším týmem. Zároveň ale kazili jednu přihrávku za druhou a diváky zřejmě příliš nepotěšili. Svou roli mohla sehrát i absence hned šesti důležitých hráčů Budětic, i tak ale měl leader soutěže s prvními 45 minutami naložit mnohem lépe.

I soběšičtí se dostali do šance a mohli se dokonce radovat z vedení. To se nestalo a tak jako první skórovali hosté. V 36. minutě přesně zamířil R. Melka, ze střední vzdálenosti, a míč s nezvyklou trajektorií zaplul do domácí branky. 0 – 1.

Za zmínku stojí i moment, kdy útok budětického středopolaře zastavil soběšický stoper jen za cenu faulu, jako poslední hráč před svým brankářem. Situaci, která se dle pravidel vyhodnocuje červenou kartou, potrestal rozhodčí Mácal jen žlutou. V 41. minutě napřáhl stoper V. Korda, brankář jeho střelu vyrazil jen před sebe a Z. Chmelík dorážkou navýšil skóre. 0 - 2

Do druhého poločasu nastoupili trochu „polepšené“ Budětice. Útočnou fázi oživil, dnes velmi dobře hrající, M. Krippel. Po samostatném úniku, z 55. minuty, přihrál před prázdnou branku R. Melkovi  jr. a ten se nemýlil. 0 - 3.

V dalším průběhu utkání docházelo znovu k nepřesnostem na obou stranách a tak největší vzpruhou pro diváky byl očekávaný příchod nestárnoucího R. Melky st., který se v dresu Budětic a po delší fotbalové pauze, objevil poprvé.

Závěr utkání patřil rychlým brejkům Budětic. V 86. minutě se pěkně trefil J. Tušinovský. Těsně před koncem šli budětičtí sami na brankáře ve čtyřech a s přehledem uzavřel skóre zápasu P. Janečka. 0 – 5

Počet branek musel fanoušky potěšit, předvedená hra, zejména v 1. poločase, dnes na nějaké velké ovace nebyla. Budětice ještě mají co zlepšovat, na druhou stranu není na místě příliš kritiky. Budětice vedou, po šesti kolech, tabulku soutěže bez ztráty jediného bodu. A to není náhoda!

Hodnocení:

Toucha-1, Paroubek-2, Sekyra-2, Korda-1N, Josefík-2, Melka ml.-2, Pařízek-2 (Melka st.), Chmelík (Tušinovský), Stěch-2 (Vinter Jindřich)) , Janečka-2, Vinter Jiří-2 (Krippel-1)

SOBĚŠICE – BUDĚTICE    0 : 5 (0 : 2)

Branky:  36. a 55.  Melka Roman, 41. Chmelík Zbyněk, 86. Tušinovský Jan, 89. Janečka Petr

Rozhodčí: Roman Mácal. ŽK 3 : 2. Diváků:  80