Plánice - Budětice 2012: 2 : 2 (2 : 0) PK 3 : 2

29. 9. 2013

Domácí Plánice měla být pro lídra tabulky, dle předchozích výsledků, snadným soupeřem. Nebyla. Již v 5. minutě neuhlídal pravý obránce Budětic domácího útočníka, který šel sám na brankáře. Hostující gólman své mužstvo podržel. Již v této chvíli bylo jasné, že Plánice body zadarmo rozdávat nechce a nebude. V 22. minutě pro změnu propadl levý obránce Budětic a plánický M. Bauer nedal hostujícímu gólmanovi šanci. 1 – 0. Krátce na to, po chybě středního záložníka a nedůrazu budětické obrany, navýšil skóre T. Plánička. 2 – 0.

Do druhého poločasu vstoupily Budětice ve výrazně vyšším tempu, přitlačily domácí a předvedly sérii mnoha neproměněných šancí. Na pravé straně začal domácím unikat R. Melka a s jeho výkonem rostl i výkon celé útočné řady Budětic. V 62. minutě korigoval Z. Frančík a v 82. minutě se pěkně trefil J. Tušinovský. 2 – 2. Ani Plánice nebyla v 2. poločase bez šancí a jen díky včasným výběhům brankáře J. Vintera, Budětice zápas neprohrály.

V penaltovém rozstřelu budětičtí střelci naprosto selhali, neproměnili hned 3 pokutové kopy (Sekyra, Korda, Melka). Za Budětice proměnily pouze L. Fiala a P. Pařízek. Dva body zůstaly zaslouženě v Plánici. Zápas dobře řídil rozhodčí M. Pena.

V tomto utkání jsme zažili poločas „hrůzy“. Za výkon, který jsme podali, nám musí být stydno. Zřejmě jsme si mysleli, že se Plánice porazí sama. Již v předchozích zápasech bylo evidentní (resp. v prvních poločasech), že většina hráčů nebojuje, jak by měla. V prvním poločase obrana hořela jak papír, z obránců asi jen L. Fiala a J. Sekyra nechtěli dostat branku. V záloze a útoku absolutně chyběl pohyb, evidentně největší problém budětických, prvních poločasů. Jakoby v prvních 45. minutách nikdo neměl zájem na vstřelení gólu, snad jen agilní Z. Frančík chtěl zápas vyhrát, bohužel ale nikdo další. Minimálně to nebylo vidět.  Pokud bych měl hodnotit bojovnost Budětic na stupnici do 10, bylo by to 10 (10 nejhorší). Facku jsme zřejmě potřebovali. Dostali jsme jí. Teď nás čeká pauza a po ní série těžkých zápasů. Tady se ukáže, jestli nám vůbec patří právo pomýšlet na vedení v tabulce.