Pačejov B - Budětice 2012 - 3:5 aneb Romanovo nedělní odpoledne

19. 8. 2013

Utkání začalo oboustranně opatrně. Domácím patřil celé utkání střed hřiště, ve kterém prokazovali vysokou kvalitu, obzvláště V. Klásek dělal budětickým středopolařům značné starosti.

Jako první odstartoval kanonádu budětický V. Korda. Vašek pojal zápas proti týmu, kde strávil několik sezón, velmi bojovně a odměnou mu byl gól z 21. minuty. Využil přihrávku L. Fialy a chytrým lobem nedal domácímu brankáři šanci.

Po té se vyznamenali oba brankáři, kteří zneškodnili po dvou šancích na obou stranách. Romanovo nedělní odpoledne pak začalo tři minuty před koncem prvního poločasu, pěknou střelou budětického snipera na 0:2

Od první minuty druhého poločasu převzali aktivitu domácí a ke střelení gólu měli velmi blízko. Po deseti minutách se ale hra vyrovnala. Obzvláště Z. Frančík přinesl v záloze Budětic patřičné uklidnění a zápas se zvedl (oboustranně) na poměrně vysokou úroveň.

Pačejovští vrhli všechny síly do útoku, což se ukázalo jako unáhlené a hlavně ideální pro budětické brejkové hráče. R. Melka v rozmezí dvou minut srazil, krásnými góly, domácí na kolena – 55. a 56. minuta -0:4!

V 70. minutě pronikl do vápna budětický útočník M. Krippel a byl zastaven nedovoleně. Sám se postavil k exekuci PK, ten ale bohužel neproměnil.  Škoda, vedení 0:5 by nás asi bavilo více, nicméně nebylo by odpovídající průběhu zápasu. Minutu na to, v 71. se dočkali i domácí, po chybě hostující obrany snížili na 1:4. Domácí již v této fázi útočili ve větším počtu, ve snaze výsledek alespoň korigovat, skoro nebránili a tak je v 83. minutě krutě ztrestal R. Melka - 1:5.

Konec zápasu Budětice tak trochu vypustily a nechaly si ze dvou přímých kopů dát dvě zbytečné branky. Paradoxně jedna z nich byla po teči R. Melky, který tak zaznamenal v zápase pět branek :-)

Na utkání do Pačejova přijel znovu plný autobus z Rabí a Budětic. Světe div se, budětičtí FANOUŠCI, jako již mnohokrát před tím, „vyjedli a vypili“ kiosek domácích :-) Děkujeme za skvělou podporu.

Rozhodčí: Švátora Jiří , ŽK 0 : 1, diváků  80.

Branky: 71. Cikán Jiří, 86. Klásek Václav, 92. Ticháček Josef - 21. Korda Václav,42.,55.,56. a 83. Melka Roman