Budětice 2012 - Zavlekov 3:1 (1:0)

26. 10. 2013

První poločas byl neurovnaný, nepohledný. Zavlekov spoléhal na své silné stránky, z posledních zápasů, a tím jsou nebezpeční útočníci. Především dlouhé nákopy měly být největší hrozbou pro Budětice. Ale nebyly. Budětická obrana tentokrát hrála bez větších chyb.

Do první velké šance se dostal domácí Z. Frančík, který sám na brankáře nedokázal skórovat. Další šanci ale Budětice proměnily. R. Melka, v 38. minutě, nedal brankáři Zavlekova šanci – 1-0. V prvním poločase i Zavlekov dvakrát zahrozil, ale vyloženou šanci si nevypracoval.

Již ve třetí minutě druhého poločasu trefil z 25 metrů skvělou střelu do „šibenice“ zavlekovský Bilynsky. 1-1. Od té doby Budětice přidaly. Příchod zdravotně indisponovaného P. Janečky a agilního D. Homolky byl hodně znát. Útočná řada Budětic s jejich podporou konečně ožila a domácí byli blíže ke gólu. V 75. minutě šel sám na brankáře P. Janečka, úspěšnější byl prozatím zavlekovský gólman. V 86. minutě již, po zásluze, P. Janečka skóroval. 2-1.

O minutu později, chytrým lobem, D. Homolka Zavlekov dorazil. 3-1.

Budětice v této sezóně dominují ve druhých poločasech a těží z lepší fyzické připravenosti. Herně je ovšem stále na čem pracovat. Do ideálního stavu máme dost daleko.

Tentokrát velmi dobře pracovala obrana, méně spokojenosti bylo, cca. 70 minut, s ofenzivní částí hry Budětic. Zavlekov dnes nebyl fotbalovějším týmem, ale větší část zápasu rozhodně důraznějším v osobních soubojích.  Hosté určitě nebyli odevzdaným a jednoduchým soupeřem.

Z posledního domácího utkání potrestaní L. Fiala a R. Melka byli pozitivně pobídnuti k tomu, aby své prohřešky odčinili. A udělali to, jak nejlépe mohli. Zápas velmi dobře odpracovali.

Ve velkém stylu dnes zápas odehrál F. Švehla, který ukázal, proč může být pro tento tým tak důležitý. Osobně doufám, že se podaří tohoto hráče získat i pro příští sezóny.

Příjemné počasí přilákalo na hřiště do Rabí velmi pěknou návštěvu. Nutno podotknout, že značnou část tvořili i, slušně povzbuzující, fanoušci ze Zavlekova.

DĚKUJEME TAK OBĚMA TÁBORŮM NAŠICH PŘÍZNIVCŮ!

Hodnocení:

J. Viner sr.-2, Fiala-1, Sekyra-2, Švehla-1N (Novotný-1), Josefík-2, Tušinovský-3 (Homolka-1), Frančík-3, Pařízek-2 (J. Vinter jr.), Melka-2, Štěch-2 (Janečka-1), Korda-3

Budětice 2012 – Zavlekov 3:1 (1:0)

Diváků: 150

Branky: Janečka Petr, Homolka David, Melka Roman - Bilynskyy Volodymyr, Rozhodčí: Říha Zdeněk; ŽK: 1:2