Budětice 2012 - Sušice C 2:1 (0-1)

25. 8. 2013

Kdo má rád klidné a možná i nudné soboty, ať raději na budětický fotbal nechodí. Míněno nadsázkou. Na sobotním utkání, se Sušicí C, se rozhodně nikdo nudit nemohl. Zápas byl pojat z obou stran velmi prestižně. A nejen na hřišti, divácká návštěva asi překvapila každého. Samozřejmě příjemně, oba týmy mají evidentně řadu příznivců, 120 diváků je v této soutěži značný nadprůměr.

Budětice byly v prvním poločase rozhodně lepším týmem. Sušická obrana působila občas nejistě a nabídla domácím několik příležitostí. V 10. minutě se sám před gólmanem hostů objevil V. Korda. Úspěšnější byl v tomto souboji, pohotovým zákrokem, hostující brankář. O dalších 5 minut později V. Korda znovu neproměnil. Další střely P. Pařízka, Z. Frančíka a R. Melky rovněž skóre nezměnily a tak se dostali ke slovu hosté. V 25. minutě trestuhodně propadla domácí obrana a sušický Z. Kříž byl neomylný. Přesnou střelou k tyči posunul svůj tým do vedení. Druhou část prvního poločasu se sice domácí snažili o vyrovnání, bohužel s nulovým efektem. Největší vzrušení tak byli slovní rozepře s rozhodčím, který byl v tomto utkání nepřesný a nepochybně tak přispěl k častým rozmíškám na hřišti i v hledišti. Upřímně přejeme mladému M. Penovi, aby jeho výkony paralelně stoupaly s jeho věkem.

Na začátku druhého poločasu oba týmy, zřejmě „povzbuzeni“ z kabiny, značně zvedly tempo zápasu. Více ze hry měli chvilku sušičtí. Od cca 5. minuty na hřišti začaly dominovat Budětice a vyrovnání přijít muselo. Také přišlo, v 60. minutě, po ose Melka – Tušinovský. Druhý jmenovaný, budětický objev sezóny, skóroval do prázdné branky. 1-1

Dokonalý obrat zajistil R.Melka, 62. minuta - 2-1. Vedení přineslo domácím patřičné uklidnění, začali hrát kombinační fotbal, na který jsou jejich fanoušci zvyklí. Hosté v druhé části spíše spoléhali na dlouhé nákopy, které budětická obrana s přehledem řešila. V tomto ohledu se ukázalo, jak důležité je mít F. Švehlu :-) Šance na navýšení skóre měly znovu Budětice, největší vzrušení ale přišlo 3 minuty před koncem. Budětická obrana podruhé v zápase chybovala, domácí stoper netrefil jednoduchý odkop a hosté mohli snadno vyrovnat. Důrazně proti byl ale budětický gólman J. Vinter, který skvělým výběhem celou situaci zachránil. Tři body zůstaly zaslouženě v Buděticích.

Je potřeba připomenout, že sušické céčko bude pro jarní odvetu těžkým soupeřem, se kterým i ostatní mužstva musí počítat.

Příští týden, při zápase v Milčicích, se bude hrát o hodně. Budětice opět povezou své fanoušky na zápas autobusem. Všichni věříme, že FK BUDĚTICE 2012 bude, po tomto zápase, prvním týmem v tabulce naší soutěže.