Budětice 2012 - Kvasetice 2:1 (1:1)

11. 8. 2013

V posledním zápase minulé sezóny byly, ve vzájemném duelu, úspěšnější Kvasetice. Tentokrát si ale Budětice na tohoto soupeře hodně věřily. V prvním poločase ale jen věřily, nic víc. Kvasetice rozhodně nebyly lehkým soupeřem. Zároveň se ale prezentovaly nepopulárním stylem „nakopni a běž“ a to nepochybně přispělo k nepřesné a pro diváka neatraktivní hře, které se domácí bohužel příliš snadno přizpůsobili.

Po 10. minutách musela, kvůli zranění kolene, odstoupit nová opora Budětic, vysoký středopolař F. Švehla (do té doby zřejmě nejlepší hráč domácích). Hosté se od té doby začali snadněji dostávat blíže k brance domácích. V prvním poločase měly sice největší šance Budětice, jako první ale skórovaly Kvasetice. V 34. minutě domácí stoper chyboval v rozehrávce, jeho spoluhráči v obraně jej v kritické situaci nedokázali zastoupit a špatně pokrytý útočník Kvasetic snadno skóroval – 0:1

S tím se domácí nehodlali smířit, vrhli se do útoku a snažili se o změnu nepříznivého výsledku. To se povedlo až v poslední minutě prvního poločasu. Po centru Z. Frančíka se přesně trefil hlavou J. Tušinovský (druhá, nová posila Budětic) – 1:1. To se ještě pokusil změnit pomezní rozhodčí (z řad hostů) avizovaným ofsajdem, ale nesmyslně zvedl praporek ještě před rozehráním přímého kopu a to hlavní rozhodčí nemohl akceptovat. Tohle ještě umocnil tento „pomezní rozhodčí“ tím, že zahodil praporek a vběhl do hřiště si to s hlavním vyřídit a málem zařídil hostům nepříjemnou kontumaci utkání.

Do druhého poločasu přišli domácí jako vyměnění a od začátku důrazně naznačili, že tento zápas prohrát nehodlají. Soupeře začali přehrávat trpělivou a zároveň i přesnou kombinací ve středu pole. Na to hosté příliš nedokázali reagovat, nebo jen na úkor tvrdých a někdy i zákeřných faulů. To se jim koneckonců stalo osudným, konkrétně v 69. minutě. Pronikajícího Z. Frančíka nevybíravě zastavil, před PÚ hostů, kvasetický stoper P. Ballý a po druhé žluté kartě byl odejit se „opláchnout“, doufejme hodně studenou sprchou.

Následující přímý kop rozehrál domácí kapitán V. Korda a rozehrál jej skvěle. Přesná trefa k tyči a vedení 2:1. Hosté v deseti hráčích již nedokázali vzdorovat, ani se pokusit korigovat nepříznivý stav. Naopak, mohli ještě několikrát inkasovat. Ve druhém poločase měl dvakrát blízko ke gólu domácí R. Melka, další záložník D. Homolka netrefil odkrytou branku a v samotném závěru špatně naložil se svou šancí J. Tušinovský. Domácí šli sami ve třech na domácího gólmana, zřejmě chtěli v posledních minutách pobavit diváky, ale to se jim příliš nepovedlo. Tohle naštěstí nemuselo nikoho mrzet, první tři body zůstaly zcela zaslouženě v Buděticích. Zápas velmi dobře řídil rozhodčí František Petrželka. Na zápas do Rabí přišlo něco přes 100 diváků, děkujeme za podporu, jen tak dále :-)