Budětice 2012 - Hrádek B: 3:1

8. 9. 2013

Utkání začalo v poměrně vysokém tempu. První šanci z 5. minuty domácí ještě nevyužili., v 10. minutě už ano. Po střele P. Janečky se prosadil R. Melka. 1-0.

Hosté představili poněkud omlazený tým, rozhodně jiný než ten, na který jsme byli zvyklí v minulých sezónách. Tempo zápasu však udávaly Budětice, bohužel své šance neproměňovaly (včetně 3 nastřelených tyčí za zápas). Největší rozruch vyvolala situace z 25. minuty. J. Sekyra vstřelil regulérní branku. Těsně poté se ale pomezní rozhodl, že je rozumné odmávat ofsajd. Hlavní rozhodčí Lojík, po konzultaci s tímto prapodivným pomezním a k překvapení všech, branku neuznal.

Zbytek poločasu měly i nadále více ze hry Budětice. V 43. minutě ale došlo k hrubému nedorozumění mezi stoperem a brankářem domácích. Jejich chybu potrestal R. Bigasz, střelou do odkryté brány. 1-1. Již v prvním poločase došlo u domácích k nucenému, dvojitému střídání. Se zraněním postupně odešli J. Tušinovský a Z. Frančík. Krátce po poločase se k nim navíc přidal F. Švehla.

Druhý poločas začaly o něco lépe Budětice. Hrádečtí se ale s přibývajícími minutami čím dál více osmělovali. V 67. minutě se po standardní situaci přesně trefil domácí P. Janečka 2-1.
Od té chvíle začali být nebezpeční i hosté. V 80. minutě se dostali do velké šance, ze které trefili jen tyč domácí branky.
V nastaveném čase utekl hostující obraně P. Janečka, byl nedovoleně zastaven v PÚ a kopala se penalta. Tu domácí Z. Chmelík poslal jen do tyče, ale odražený míč domácí s přehledem uklidili do brány , 3-1.

Budětice se v tomto utkání představily v lepším světle než v zápase s Milčicemi, bojovaly, nepřipustily bodovou ztrátu a po zásluze zvítězily. Týmovým výkonem prodloužily velmi sympatickou sérii vítězství. Možná i díky skvělým divákům. Sto deseti v tomto utkání!

Hodnocení:
Toucha-2, Paroubek-2, Švehla-2 (Chmelík), Korda-2, Fiala-1, Josefík-2 (Štěch), Tušinovský-2 (Pařízek-2), Frančík-2 (Homolka-2), Melka-1, Sekyra-2, Janečka-1N

Branky: 10. Melka Roman , 67. Janečka Petr, 90. vlastní(Skála) - 43. Bigasz Robert
Rozhodčí: Lojík Václav. ŽK 1 : 3. Diváků: 110