Budětice - Myslív 2:1 (1:1)

13. 10. 2013

ZÁPAS PODZIMU ANEB JAK DŮLEŽITÉ JE MÝTI KOMÁRA

Zápas podzimu, znělo z táborů obou mužstev. A zápas podzimu to skutečně byl, minimálně s ohledem na počet zajímavých momentů.

V 5. minutě byl v souboji důrazný domácí útočník V. Korda, přehrál obránce hostů a svou šanci chladnokrevně proměnil 1 – 0.

Od té doby se hrál sice bojovný, ale nijak atraktivní fotbal. V 30. minutě došlo k dalšímu klíčovému momentu, k rozepři mezi dvěma hráči. Myslívský J. Kubala zareagoval hloupě, nakopl domácího obránce, navíc před zrakem rozhodčího a byl po právu vyloučen. Tím se zdálo být rozhodnuto. Ale jen zdálo. Myslívští rozhodně nesložili zbraně. V 38. minutě vyrovnal nejnebezpečnější hráč hostů Z. Marek na 1 – 1. Byl sice máván ofsajd, ale dle dostupných informací se o postavení mimo hru zřejmě nejednalo. Abychom se nenudili, ve 40. minutě přišlo další nemilé překvapení. Domácí obránce L. Fiala fauloval na polovině hřiště a byl potrestán druhou žlutou kartou a následným vyloučením. Druhá žlutá karta byla, zdálo se, dost přísná a tak trochu to „zavánělo“ kompenzací předchozí červené karty na straně hostů. Každopádně stav skóre 1 – 1 a počet hráčů 10 – 10 a začínali jsme od nuly.

Do druhého poločasu vstoupili budětičtí evidentně povzbuzeni a s velkým odhodláním. Někteří možná tak trochu přemotivováni. V 10. minutě došlo k dalšímu důležitému okamžiku. R. Melka byl v souboji ve středu hřiště až příliš důrazný a obdržel, během krátkého sledu, svoji druhou žlutou kartu. Domácí, místo úvodní početní výhody, museli hrát většinu poločasu v oslabení. V tu chvíli jen málokdo sázel na vítězství domácích. Málokdo ale neznamená nikdo. Minimálně domácí P. Janečka se rozhodl, že tenhle zápas prohrát nehodlá. Fantastickým výkonem vyburcoval i ostatní domácí hráče k bojovnosti a vysokému nasazení. Myslívští sice ovládli střed hřiště a využívali početní převahy, nicméně počet gólových šancí hovořil, ve druhém poločase, spíše ve prospěch domácích.

V 65. minutě vybídl, chytrou přihrávkou, kapitán Z. Frančík ke skórování J. Tušinovského. Ten však nastřelil pouze břevno branky hostů. Na druhé straně zase myslívští nastřelili tyč branky P. Touchy. V 70. minutě si role domácí, ofenzivní hráči prohodili. J. Tušinovský vyslal do samostatného úniku Z. Frančíka. Ten byl v PÚ zastaven, domácím brankářem, nedovoleně. K údivu všech a nevoli domácích se ale nepískalo.

Na PK nakonec stejně došlo, v 76. minutě, kdy byl na hranici PÚ nedovoleně zastaven P. Janečka. Na penaltu se postavil zkušený J. Tušinovský a s přehledem proměnil na 2 – 1.

Zbytek zápasu byl v očekávání náporu Myslíva.  Ten se ale většinou dařilo domácím zastavovat ještě před hranicí šestnáctky a své vítězství si tak Budětice s přehledem pohlídaly.

Obě mužstva v tomto zápase hodně bojovala.  V prvním poločase měl Myslív tři gólové šance a také o něco více ze zápasu. Ve druhém poločase byly zase lepší Budětice, paradoxně v oslabení. Za druhý poločas si Budětice výhru zasloužily. V kontextu celých 90. minut by asi spravedlivější byla remíza. Utkání provázelo několik spornějších verdiktů rozhodčího J. Švátory. Hlavní arbitr sice působil jistě, sám jsem ale zvědav na některé momenty, které si budeme moci prohlédnout z pořízeného videozáznamu. Je možné, že mu po té dáme za pravdu.

Větší množství žlutých a červených karet vyplynulo spíše z přemíry snahy a bojovnosti, než s úmyslem někoho poškodit či zranit.

Ti starší a zkušenější hráči Budětic tentokrát těm mladším příkladně ukázali, jak se má bojovat o vítězství.  A toho si osobně vážím snad více než 3 bodů.  Ač to může znít hloupě :-)

Branky: 5. Korda Václav 76. Tušinovský Jan (PK) - 38. Marek Zdeněk

Rozhodčí  Švátora Jiří ; ŽK 4 : 3; ČK 2 :1 ( L.Fiala, R.Melka – J. Kubala) ; diváků  100